Vo veku 80 rokov zomrela česká speváčka Eva Pilarová

Vo veku osemdesiatich rokov zomrela speváčka Eva Pilarová. V sobotu o tom informoval denník Blesk, podľa ktorého podľahla dlhej chorobe.

Známa speváčka sa podľa Blesku liečila so zdravotnými ťažkosťami od roku 2018. Najprv utrpela niekoľko zlomenín, ktoré ju pripútali na lôžko. V roku 2019 potom musela podstúpiť plánovaný zákrok obličiek, dostala stent a začala mať ťažkosti s lymfou.

So spevom začala Pilarová už v detstve. Jej profesionálna kariéra sa začala písať na brnenskej JAMU, ktorú po čase opustila, aby nastúpila do pražského divadla Semafor. Tam vystupovala aj s legendárnou dvojicou Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Na čas potom odišla do divadla Rokoko, kde nadviazala spoluprácu s Waldermarem Matuškom. Ich duety patrili neskôr ku speváčkiným najpopulárnejším piesňam, rovnako ako hity, ktoré naspievala s Karlom Gottom.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vo veku 80 rokov zomrela česká speváčka Eva Pilarová”