Voda v benátskych kanáloch je krištáľovo čistá kvôli koronavírusu

Tam, kde iní vidia pohár poloprázdny, ho ďalší ľudia vnímajú ako poloplný . To isté platí v súčasnej situácii okolo koronavírusu – zatiaľ čo niektorí ľudia sa zásobujú toaletným papierom, sú ľudia, ktorí vidia pozitíva aj v takejto zúfalej situácii.

Jedným z týchto pozitívnych výsledkov je to, že znečistenie  či už ovzdušia alebo vôd, kvôli karanténe v Taliansku, dramaticky pokleslo. Vedci a výskumníci zaznamenali výrazný pokles oxidu dusičitého nad krajinu. Keď sú ulice prázdne, vzduch sa očisťuje a kedysi bahnité vody začali odhaľovať život, ktorý sa odohráva v benátskych kanáloch.

Hoci súčasný vírus so sebou neprináša nič dobré, podarilo sa nájsť aj neočakávané, ale pozitívne vedľajšie účinky. Benátky navštevuje obrovské množstvo turistov, v akomkoľvek ročnom období. Práve teraz je ale mesto úplne prázdne a môžete tam vidieť len holuby na opustených chodníkoch či námestiach.

Vďaka vyčistenej vode objavili ryby, ktoré tam žijú

Benátky už aj bez toho trpia nadmerným cestovným ruchom, potápaním základov a záplavami. Vyzerá to tak, že mesto ma teraz možnosť sa konečne zhlboka „nadýchnuť“.

Vedci si už všimli, že znečistenie ovzdušia dramaticky pokleslo a ďalším pozitívnym vedľajším účinkom je to, že vody v Benátkach sa konečne vyčistili. Ľudia v nich môžu vidieť skutočný život a plávajúce ryby. Pre mnohých je to pohľad plný radosti, hoci je to za týchto okolností.

Security Check Required

No Description

Ľudia zachytávajú fotografie čistých vôd a zdieľajú ich na sociálnych sieťach

Kancelária starostu Benátok však rýchlo vyvrátila správy o tom, že ryby je možné vidieť kvôli zlepšenej kvality vody. „Voda teraz vyzerá zreteľnejšie, pretože tam je menšia premávka, čo umožňuje sedimentu zostať na dne,“ uviedol hovorca. „Príčinou je teda znížená lodná premávka, ktorá zvyčajne privádza sediment hore na vodnú hladinu.“

Security Check Required

No Description

Napriek tomu je tento pohľad pekný. Mnohí ľudia to vnímajú ako šancu konečne prehodnotiť naše hodnoty a nezmyselný konzum. „Možno by bola takáto karanténa potrebná aspoň jeden mesiac do roka, aby si príroda oddýchla,“ okomentovala užívateľka Facebooku.

Riccio Venezia Luca

🇮🇹🏆 QUESTO MOMENTO PARTICOLARE CI STA #INSEGNANDO MOLTE COSE.. #Osserva l’acqua dei canali in questi giorni a #Venezia. 😱 🌎 „Forse“ stavamo, e stiamo sfruttando troppo il nostro pianeta? 🤔 Che…

zdroj: boredpanda.com