Ako vyzerá práca sestričky s pacientami nakazenými koronavírusom? Všetko do detailov opísali tri české sestričky

Celá naša vďaka by mala v týchto dňoch putovať všetkým sestričkám a lekárom, ktorí stoja v prvej línii pri boji proti koronavírusu. Mnoho z nich sa obetavo stratá o pacientov, ktorí by boli bez nich úplne stratení. Starajú sa o nich na úkor vlastných rodín a niekedy aj vlastného zdravia. 3 sestričky z Českej republiky prezradili, aké to je starať sa o pacientov nakazených COVID-19.

Rozhovor so sestričkami bol zverejnený na ČT24. Sestričky pracujú na Klinike anestéziológie, resuscitácie a intenzívnej medicíny vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe. Aj napriek namáhavým pracovným zmenám si našli čas a opísala všetko, čo chce verejnosť vedieť o tom, aké to je starať sa o ľudí nakazených koronavírusom.

Okrem iného prezradili, že čas na záchod majú len každé 3 až 4 hodiny, nenavštevujú svojich rodičov kvôli obave, že by ich nakazili a že majú kožné problémy na rukách a tvári kvôli neustálemu noseniu rukavíc a respirátorov. Pozrite si krátky rozhodov s obetavými sestričkami z Prahy:

https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/2571594983154966/UzpfSTI1ODczMjI2NDI0ODI0NDoyODM1NTQ3NTkzMjMzMzUy/

Zdroj: prezenu.joj.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako vyzerá práca sestričky s pacientami nakazenými koronavírusom? Všetko do detailov opísali tri české sestričky”