Českí zdravotníci dostanú od Škody až 100 Octavií úplne zadarmo. Chcú im pomôcť

Spoločnosť Škoda sa v týchto dňoch rozhodla darovať 100 Octavií českým zdravotníkom a pracovníkom sociálnych služieb. Celková hodnota darovaných áut bude 85 miliónov českých korún. Zdravotníci si o auto môžu požiadať od aktuálneho týždňa až do konca apríla. Autá budú prerozdelené v polovici mája.

Zástupcovia spoločnosti Škoda potvrdili začiatok spolupráce s ministrom zdravotníctva a ministerkou práce, Janou Maláčovou. Žiadosti sa posielajú cez Nadáciu pre rozvoj občianskej spoločnosti.

Spoločnosť chce darovať 100 áut typu Octavia Style 2.0 TDI, pričom stanovila základné podmienky, ktoré sú uverejnené na webe nadácie spolu s potrebnými dokumentami. Predseda predstavenstva Bernhard Maier, prezradil, že Škoda sa rozhodla ponúknuť nekomplikovanú a efektívnu pomoc pre všetkých, ktorí sú odkázaní na terénne služby.

Škoda Octavia Combi

Automobilka sa v posledných týždňoch zamerala na výrobu respirátorov FFP3 a taktiež spolupracuje so spoločnosťou Prusa Research, ktorá je zameraná na výrobu ochranných pomôcok. Zamestnanci Škody vyrábajú rúška, ktoré sa následne distribuujú do miest, kde je ich nedostatok. Škoda taktiež poskytuje v rámci carsharingovej platformy HoppyGo Škoda, 200 vozidiel pre humanitárne organizácie či pre dobrovoľníkov. Rovnako poskytuje 150 elektrických skútrov pre zdravotnícky personál v Prahe. Mnoho zamestnancov taktiež finančne podporuje nemocnicu v Mladej Boleslave, v Rychnově nad Kněžnou a v Semilech.

Podľa najnovších informácií sa automobilka chystá obnoviť výrobu už budúci pondelok. Prerušením výroby príde celkovo o približne 12 miliónov eur. Mnoho dochádzajúcich zamestnancov, tzv. pendlerov automobilky Škoda, ale aj iných, žiadajú vládu o uvoľnenie opatrení. Automobilka taktiež požiadala vládu ČR o zrýchlený proces vymerania a vrátenia nadmerného odpočtu DPH.

Automobilka Škoda je jedna z najväčších na území ČR. Ročne sa v nej vyrobí viac ako 1,24 milióna áut. Okrem Česka, spoločnosť vyrába aj na Slovensku, v Rusku, v Alžírsku či v Indii. Autá Škoda sa predávajú na viac ako 100 trhoch, pričom celkovo zamestnáva 39 000 zamestnancov.

Zdroj: auto.cz

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Českí zdravotníci dostanú od Škody až 100 Octavií úplne zadarmo. Chcú im pomôcť”