Ďalší dôvod na radosť: V meste Bergamo je pohotovosť opäť prázdna!

Nedávno sme Vás informovali o dobrej správe z milánskej nemocnice, kde po 50-tich dňoch zatvárali oddelenie jednotky intenzívnej starostlivosti. Ďalšie dobré správy prišli z talianského mesta Bergamo, ktoré bolo jedno z najviac postihnutých pandémiou koronavírusu. Miestny zdravotníci ale aj kostoly si môžu konečne vydýchnuť, keďže počet nakazených a počet úmrtí klesá. 

Počty klesajú 

Dobrú správu ohlásili z nemocnice Papa Giovanni XXIII, kde po mesiaci a pol opäť vidno prázdne chodby miestnej pohotovosti. Keď v meste Bergamo zúril vrchol pandémie, hospitalizovaných mali až 500 pacientov no momentálne ich počet klesol takmer o polovicu na číslo 298. Zmena nastala aj v bilancii prijatých pacientov s podozrením na koronavírus a tých, ktorí potrebujú iný typ zdravotnej pomoci. 17. marca im priviezli až 50 prípadov s podozrením na koronavírus a „len“ 14 prípadov, ktoré potrebovali inú zdravotnú starostlivosť. O mesiac, 17. apríla (piatok), sa karta obrátila a v nemocnici prijali 61 pacientov, ktorí potrebovali inú zdravotnú starostlivosť a „len“ 33 pacientov s podozrením na koronavírus.

 

Ďalšiu dobrú správu zdieľal a svojom Facebook-u starosta Giorgio Gori. Ten pridal fotografiu prázdneho kostola, ktorý sa nachádza pri mestskom cintoríne. Tento kostol slúžil v najhorších časoch ako sklad s truhlami, keďže krematóriá nezvládli nápor nových úmrtí. Svedčí o tom aj staršia správa z mestečka Cerete, kde v sa v miestnom denníku rapídne zvýšil z týždňa na týždeň počet smútočných oznámení. Síce boj s pandémiou nie je úplne vyhratý no vďaka takýmto správam z ťažko postihnutých krajín svitá nádej na lepšie časy.

Giorgio Gori

La chiesa del cimitero di #Bergamo. Finalmente vuota.

zdroj: milano.repubblica.it