Dievča s bionickými rukami robí ženám make-up a modelku, rozdiel si nevšimnete. Mení postoj ľudí k zdravotnému postihnutiu

Dramatický pokrokom v bionickej protetike, ku ktorému došlo v posledných rokoch, viedol k tomu, že sa stáva bežne dostupnou. Pokiaľ ide o umelé končatiny, nemajú už ľudia s amputovanou končatinou obmedzený výber. Budúcnosť bionickej protetiky je tu a teraz. Okrem toho, že sú realistickejšie, pokiaľ ide o formu a funkciu, pomaly menia postoje ľudí k zdravotnému postihnutiu. Ľudia sa tak cítia skôr ako hrdinovia !

 

Dievča s bionickými rukami má svoj vlastný tutoriálový kanál. Rovnako ako každé trinásťročné dievča aj Tilly Lockey z Anglicka, miluje make-up. Na rozdiel od väčšiny 13-ročných, to však robí pomocou bionických ramien tlačených v 3D.

Keď mala Tilly Lockey iba 15 mesiacov, bol jej diagnostikovaný kmeň Meningokokový septikeamia B. Amputáciou jej rúk lekárka povedala rodičom, že si nemôže byť istá, či prežije. Ale Tilly sa nikdy nevzdala. Teraz je Tilly vybavená bionickými rukami a ukazuje svetu, že jej zdravotné postihnutie jej nezabráni v dosahovaní cieľov.

 

„Najprv sa na mňa ľudia pozerali a mysleli si, že moje ruky sú dosť strašidelné. Teraz sú však nimi nadšení a vyzerám ako super hrdina – milujem ich!“ 

Tilly Lockey si teraz môže robiť make-up, obliekať sa a dať palce hore.

 

„Je to veľká zábava a som hrdá, že ich môžem nosiť.“


Jej nové ruky, ktoré dostala v roku 2016, sa považujú za prvé svojho druhu. Sú vyrobené na mieru na 3D tlačiarni a umožňujú presné pohyby, ktoré iné protetické ruky nemôžu. Má na YouTube svoj vlastný make-up konzultačný kanál, ktorý je úžasný. Navyše tiež robí modeling a je svetová veľvyslankyňa Open Bionics. Rovnako sa Tilly  podieľa na zvyšovaní povedomia spoluprácou s technologickými spoločnosťami. Pomáha tak ostatným deťom s chýbajúcimi končatinami využiť túto bionickú technológiu, aby mohli žiť ako obyčajné deti.


Chce inšpirovať ostatných so zdravotným postihnutím k tomu, aby siahli po hviezdach. Dúfa, že v budúcnosti sa ľudia nebudú báť bionických rúk.

„Nepoužívam make-up, pretože mám pocit, že potrebujem byť krajšia. Robím to, aby som zistila, čo pomocou týchto rúk môžem dosiahnuť.“

No nie je úžasná?

zdroj: fabiosa.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dievča s bionickými rukami robí ženám make-up a modelku, rozdiel si nevšimnete. Mení postoj ľudí k zdravotnému postihnutiu”