Dodržiavajte nariadenia: Ak nebudete mať na sebe rúško zaplatíte mastnú pokutu!

Medzi novými opatreniami vlády je aj povinné nosenie ochranných pomôcok mimo svojho bydliska. Takto by sme mali chrániť seba a svoje okolie pred ďalším šírením koronavírusu. No aj napriek tomu niektorí tieto nariadenia ignorujú a rúško alebo inú ochrannú pomôcku nenosia. Preto sa vláda rozhodla pritvrdiť a takýchto ľudí sankcionovať. 

 

Virus, Protection, Coronavirus, Woman, Face, Mask

Zdroj: pixabay.com

 

,,Všetkým osobám sa zakazuje s účinnosťou od 25. marca 2020 od 00:00 hod. do odvolania vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest,“ znie opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Preto by ste von nemali ísť bez rúška, respirátoru či šálu alebo šatky, ktorá Vám bude prekrývať nos a ústa.

 

Police Man and Police Woman Plastic Toy on Fllow

Zdroj: pexels.com

 

Za ignorovanie tohto nariadenia policajti rozdávali pokuty vo výške 30€. No v mimoriadnom vysielaní TV Markíza prezradil minister vnútra, Roman Mikulec, sprísnenie uznesení. Výška pokuty za nenosenie ochrannej pomôcky mimo svojho bydliska sa teraz pohybuje vo výške až 1000€. Pokuta je riešená v blokovom konaní a politici tak veria, že práve výška pokuty ľudí odradí od ignorovania nariadení.

zdrij:hitky.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dodržiavajte nariadenia: Ak nebudete mať na sebe rúško zaplatíte mastnú pokutu!”