Fínske mamičky dostávajú bohaté štartovacie balíčky, ako nikde inde na svete. Takéto balíčky majú 82 ročnú históriu

Každá novorodička si prešla starostlivým plánovaním a nakupovaním potrebných pomôcok, potrebných na začiatku materskej cesty. Aj ked‘ Slovensky ako taký štartovací balíček dostávajú, nie je to nič moc a s balíčkom, aký dostávajú fínske mamičky, sa nedá porovnať.

Portál Bored Panda infomoval o novinke fínskej vlády, ktorá sa rozhodla pomôcť novorodencom a ich rodičom počas prvého roku. Prvý rok po narodení dieťaťa je naozaj stresujúci, nehovoriac o tom, že je finančne veľmi náročný. Práve finančné dôvody boli základnou motiváciou fínskych politikov, aby mamičkám a oteckom trochu pomohli.

Fínske úrady si pripravili poriadne bohatý balíček, zložený zo spacáku pre dieťa, rôznych čiapok, pančúch, rukavíc, ponožiek, ale aj tričiek, detských body, posteľnej bielizne, plienok, uterákov, podbradníkov, plyšových hračiek, prikrývok, detskej kombinézy a iných potrebných vecí. Okrem oblečenia a hračiek balíček obsahuje aj hygienické potreby. Balíček však nie je určený len pre dieťa a tak si tam pár vecí nájde aj novopečená mamička. Určite ju potešia nožničky na nechty, zubná kefka, digitálny teplomer, krém na bradavky, kondómy, hygienické vložky, teplomer do kúpeľne či kefa na vlasy. Ak by ste chceli vidieť podrobný zoznam vecí v balíčku, nájdete ho na tejto stránke.

Zdroj: youtube/Kelakanava

Balíček má 82 ročnú históriu. V roku 1937 bol zákon podporujúci matky a ich deti uzákonený kvôli klesajúcej pôrodnosti. Balíčkami chceli podporiť novorodičky materiálnou pomocou. Okrem balíčkov im ponúkali aj finančnú pomoc. Netrvalo dlho a balíček dostávali fínske mamičky v celej krajine. Aktuálne poskytuje fínska vláda balíčky v spolupráci s vládnou inštitúciou Kela, ktorá poskytuje balíčky ako sociálne zabezpečenie.

Äitiyspakkaus 2019 unboxing

Äitiyspakkaus 2019 https://www.kela.fi/aitiyspakkaus Moderskapsförpackningen 2019 https://www.kela.fi/web/sv/moderskapsforpackningen Maternity package of yea…

Balíčky sú v krajine veľmi populárne a ročne ich poskytnú v množstve približne 40 000. Vláda okrem toho poskytuje aj 60 000 materských príspevkov. Čo na to hovoríte? Páčila by sa vám takáto pomoc od štátu?

Maternity Package 2016

Kela´s Maternity Package has 56 products. Check them out in less than one minute. www.kela.fi/maternitypackage