Focusu zverejnil prvý povolebný prieskum. Smer sa doťahuje na Matoviča a Za ľudí by sa do parmanetu nedostalo

Po mnohých rokoch sa v uplynulých parlamentných voľbách zmenilo parlamentné zloženie politických strán. Smer-SD po rokoch neskončil na prvom mieste, ale len v tesnom závese za stranou aktuálneho premiéra – Igora Matoviča (OĽaNO). TV Markíza dnes zverejnila prvý povolebný prieskum, ktorý zrealizovala agentúra FOCUS. Pozrite sa na jeho výsledky.

Prieskum bol realizovaný na vzorke 1016 voličoch, ktorí si počas 15.-17. apríla 2020 mohli vybrať svoju preferovanú politickú stranu. Výsledky prieskumu potvrdili výsledky parlamentných volieb, ktoré sa konali na konci februára.

Víťazom prieskumu sa stala parlamentná strana OĽaNO, ktorá získala 24,4%. Smer-SD, strana Roberta Fica, s 21,8% ostala na nezmenenom druhom mieste. Na treťom mieste skončila politická strana Sme rodina, ktorá získala 11,5%. ĽSNS s 9,2% a SaS s 6,8% sa umiestnili na štvrtom a piatom mieste. Kotlebovci si oproti parlamentným voľbám mieste polepšili. Prekvapivo, strana PS/SPOLU, by sa tentokrát do parlamentu dostala, no strana Za ľudí už nie – získali by len 3,2%. Predbehla by ich aj politická strana KDH, ktorá dosiahla 4,5%. Celkovo by sa do parlamentu nedostali politické strany KHD, Za ľudí, SMK, Vlasť, Most Híd, ani SNS a dokonca ani Dobrá Voľba.

 

Zdroj: aktuality.sk,