Malé morské korytnačky ohrozeného druhu sa v pokoji liahnu na vyľudnenej brazílskej pláži

Aj Brazília v spojení s pandémiou koronavírusu zaviedla svoje opatrenia. Guvernér štátu Pernambuco, Paulo Câmara, tak už posledného víkendu zaviedol čiastočné vypnutie a tým poprosil obyvateľov aby v snahe zamedziť šírenie koronavírusu ostali doma. Týka sa to aj pláží v severovýchodnom meste Paulista v štáte Pernambuco. Tam sa práve vyliahlo 97 kusov ohrozeného druhy karety pravej ako informuje portál The Guardian.

 

Zdroj: paulista.pe.gov.br

 

V dôsledku zákazu vychádzania sa tohto úžasného momentu zúčastnili iba štátny zamestnanci, ktorí túto udalosť zdokumentovali. Vyľudnená pláž tak bola pre nich voľnou cestou do mora, keďže to je pre mláďatá jeden z veľkých krokov. Kareta pravá dorastá do dĺžky 110 cm a môže vážiť aj 85 kíl. Tajomník životného prostredia pre mesto Paulista, Roberto Couto, povedal: “Je to naozaj prekrásne pretože môžete vidieť ten moment ako sa vyliahnu z vajíčok a pozerať ako tie malé stvorenia pochodujú plážou.” 

 

Zdroj: paulista.pe.gov.br

 

 

zdroj: theguardian.com 

titulna foto  Twitter (@DrAshJac)

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Malé morské korytnačky ohrozeného druhu sa v pokoji liahnu na vyľudnenej brazílskej pláži”