Matovič venoval Slovákom tvrdé slová. Priznal, že po sviatkoch opatrenia nekončia

Mnoho Slovákov tajne dúfa, že po krátkodových tvrdých opatreniach počas veľkonočných sviatkov, sa situácia zlepší a postupne sa bude život vracať k normálu. Igor Matovič, aktuálny premiér Slovenskej republiky, však tento vývoj zamietol a zverejnil vyhlásenie, ktoré Slovákom otvorí oči.

Igor Matovič čelí veľkej kritike kvôli veľkonočným opatreniam a uzáverám okresov. Cesty sú poloprázdne, no na hraniciach okresov boli v uplynulých dňoch nemalé kolóny, ktoré strpčovali život všetkým motoristom. Práve tento problém mal v zuboch Richard Sulík, ktorý to dal Matovičovi poriadne pocítiť. Vraj to bola veľká chyba. Igor Matovič sa však Sulíka nezľakol a v opatreniach pokračuje.

Braňo Závodský z Rádia Expres sa Matoviča opýtal, kde sa stala chyba, že na hraniciach okresov boli niekoľkokilometrové kolóny. Matovič prezradil, že to mala byť chyba policajného prezidenta, Milana Lučanského. Matovič dodal: ,,Ja dúfam, že takéto zlomyseľnosti a sabotáže už do budúcna nebudú.” Lučanský sa podľa Matoviča vyhováral, pretože je dosť skúsený človek na to, aby sa s istými situáciami vysporiadal aj sám.

Ohľadom uvoľňovania opatrení, aké bolo spomenuté Sulíkom a Kollárom, sa Matovič vyjadril: “V žiadnom prípade sa žiadny retail neotvorí. Bolo by to extrémne nezodpovedné, aby dnes my sme otvárali obchody, lebo my máme pocit, že teraz máme dobré čísla. Musíme počkať pár týždňov na to, aby sme videli, čo nám toto nezodpovedné riešenie predošlej vlády prinieslo.” Podľa premiéra sa vláda snaží uľahčiť túto neľahkú situácie tak, ako len môže. Okrem odkladania splátok ponúka pomoc pri nájmoch pre podnikateľov, či presunutie celých bankových úverov. Opatrenia žiaľ musia pretrvávať kvôli zdraviu všetkých Slovákov.

Zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matovič venoval Slovákom tvrdé slová. Priznal, že po sviatkoch opatrenia nekončia”