Najnovší slovenský hit, Slovenský raj, vás určite chytí za srdce

Slovensko má nový hudobný hit, ktorý zaujme nejedného poslucháča. Pieseň s názvom Slovenský raj bola vytvorená občianskym združením (OZ) Moje Slovensko, v spolupráci s umelcami z Banskej Bystrice. Pieseň vytvorili ako súhrn aktivít združenia.

Martin Pechovský, predseda OZ Moje Slovensko prezradil: „Oslovili sme skvelú partiu ľudí, ktorí sú profíkmi vo svojom odbore, s cieľom vyprodukovať niečo pre Slovenky a Slovákov v týchto ťažkých časoch. Niečo, čo bude pripomínať súčasné dianie v spoločnosti a zároveň bude pohladením pre každú dušu.“ Martin je okrem cieľavedomého predsedu aj autorom textu.

Mladí banskobystrickí umelci boli zložení napríklad aj z bratov Bošeľovkých, interprétov z Rusín Čendéš Orchestra a kapely Slovak tango. Jeden z bratov bol dokonca účastníkom hudobnej talentovej súťaže, kde obsadil poprednu priečku. Brat Robo je známy tvorbou hudobných klipov pre známu slovenskú kapelu IMT Smile, pre Karmen Pál Baláž a dokonca aj pre Štefana Šteca. Speváckym talentom prispela Terézia Králiková a Ema Kristofová.

Martin dodal: „Skladba je vlastne prerobená kresťanská ľudová pieseň do súčasnej popovo burcujúcej podoby so ženským spevom, ktorý pohladí dušu, a mužským hlasom, ktorý má povzbudiť. Text piesne sa mi vtisol na papier, keď som sa jedno ráno skoro prebudil a nemohol som spať. Hudobníkom sa zapáčil aj môj hlas, a tak som si v piesni aj zaspieval.“

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Najnovší slovenský hit, Slovenský raj, vás určite chytí za srdce”