Najnovší slovenský hit, Slovenský raj, vás určite chytí za srdce

Slovensko má nový hudobný hit, ktorý zaujme nejedného poslucháča. Pieseň s názvom Slovenský raj bola vytvorená občianskym združením (OZ) Moje Slovensko, v spolupráci s umelcami z Banskej Bystrice. Pieseň vytvorili ako súhrn aktivít združenia.

Martin Pechovský, predseda OZ Moje Slovensko prezradil: „Oslovili sme skvelú partiu ľudí, ktorí sú profíkmi vo svojom odbore, s cieľom vyprodukovať niečo pre Slovenky a Slovákov v týchto ťažkých časoch. Niečo, čo bude pripomínať súčasné dianie v spoločnosti a zároveň bude pohladením pre každú dušu.“ Martin je okrem cieľavedomého predsedu aj autorom textu.

Mladí banskobystrickí umelci boli zložení napríklad aj z bratov Bošeľovkých, interprétov z Rusín Čendéš Orchestra a kapely Slovak tango. Jeden z bratov bol dokonca účastníkom hudobnej talentovej súťaže, kde obsadil poprednu priečku. Brat Robo je známy tvorbou hudobných klipov pre známu slovenskú kapelu IMT Smile, pre Karmen Pál Baláž a dokonca aj pre Štefana Šteca. Speváckym talentom prispela Terézia Králiková a Ema Kristofová.

SLOVENSKÝ RAJ [OFFICIAL COVID-19 MUSIC VIDEO] SLOVAKIA 2020 | SLOVENSKO MOJE

Mladí hudobníci z Banskej Bystrice a okolia sa rozhodli prespievať slovenskú hymnickú pieseň, ktorá pohladí dušu a povzbudí telo v týchto časoch. Text: Marti…

Martin dodal: „Skladba je vlastne prerobená kresťanská ľudová pieseň do súčasnej popovo burcujúcej podoby so ženským spevom, ktorý pohladí dušu, a mužským hlasom, ktorý má povzbudiť. Text piesne sa mi vtisol na papier, keď som sa jedno ráno skoro prebudil a nemohol som spať. Hudobníkom sa zapáčil aj môj hlas, a tak som si v piesni aj zaspieval.“