Neušlo sa vám droždie? Poradíme vám, ako si ho vyrobiť doma. Stačia vám len 3 veci

Veľká noc sa nám nezadržateľne blíži a každý z nás chce na sviatočný stôl položiť domáci chutný výtvor – chlieb, rožky, bábovku, či pletenec. Situácia v obchodhc však v posledných dňoch nebola veľmi priaznivá a mnohým z nás sa droždie jednoducho neušlo. Posledné týždne bolo práve droždie nedostatkovým tovarom, ktorý je však pri pečení nutnou surovinou.

Pripravili sme si pre vás recept, podľa ktorého si vyrobíte droždie prostredníctom bežných surovín, ktoré máte doma určite aj vy.

Potrebné suroviny:

  • 250 gramov zemiakov
  • 30 gramov cukru
  • 1 PL piva

Postup je veľmi jednoduchý. Uvarené zemiaky v šupke, alebo bez, necháme vychladnúť. Ak sme ich varili v šupke, ošúpeme ich a pretlačíme do misky, kde pridáme vodu tak, aby nám vznikla hustejšia kaša. Zemiaky je možné rozmixovať.

Osobitne si uveríme sirup z cukru. Je však dôležité, aby nám nevznikol karamel. Ak je sirup hustý, pridáme do neho trochu vody. Uvarený sirup musí byť riedký, tekutý. Následne pridáme sirup do zemiakov a premiešame. Na teplom mieste necháme kysnúť. Po prvej pol hodinke pridáme pivo a necháme na teplom mieste aspoň 24 hodín. Hotové droždie nechávame v chladničke.

Milí naši zákazničkovia ☺️ po dlhšom čase sa zase ozývame s úžasnou novinkou 😍 hlavne pre naše gazdinky👩‍🍳 čerstvé DROŽDIE dorazilo 🚛 Potešte tak Vaše detičky 👶👧 langošmi alebo dolkami. Deti vám pomôžu a o zábavu máte hneď postarané 🥞 Tak čo? Prídete? #drozdie #ubabicky #mnamka #yummy #ubabičky #bratislava #racianskemyto #racianska #naseslovenske

19 Likes, 0 Comments – u Babičky (@u_babicky) on Instagram: „Milí naši zákazničkovia ☺️ po dlhšom čase sa zase ozývame s úžasnou novinkou 😍 hlavne pre naše…“

Zdroj: Fb/recepty od babicky

Zdroj: Hellahulla / CC BY-SA