Nosíte ochranné rukavice? Táto sestrička zverejnila video, ktoré zobrazuje, ako sa môžete ich nesprávnym nosením nakaziť

Slovensko je celé zahalené pod rúškom. Obyvatelia našej krajiny dodržiavajú povinné nosenie ochrany tváre a mnohí nosia aj rukavice v domnienke, že tým maximalizujú ochranu svojho zdravia. Je však podstatné nosiť rukavice a rúško správnym spôsobom, pretože v uliciach miest sa nájdu aj takí, ktorí nemajú rúškom zahalený nos, alebo jednorázové rukavice používajú už 2 týždne.

Zdravotné sestrička z Michiganu sa rozhodla zverejniť video, zobrazujúce, že aj s nosením rúška a rukavíc sa môže človek veľmi jednoducho nakaziť koronavírusom. Molly Lixey vo videu poukazuje na krížovú kontamináciu, ktorou sa vystavujeme nákaze my sami. Molly pre CNN prezradila, že pri tvorbe videa použila farbu, aby všetky chyby pri nosení rukavíc odlíšila farebne. Molly videom dokazuje, že nie je podstatné rukavice nosiť, ale nosiť ich správnym spôsobom.

Na videu si môžete pozrieť simulovaný nákup v supermarkete. Sestrička si starostlivo vydezinfikovala ruky a dokonca aj mobil. Obliekla si rukavice a vydala sa na nákup vo viere, že je všetko v najlepšom poriadku. V obchode berie do rúk, zahalených rukavicami infikovaný tovar, no potom ju však svrbí nos a tak sa poškrabe. Následnu jej zazvoní mobil, ktorý zodvihne a takto to pokračuje. Zelená farba na jej tvári zobrazuje miesto, kde sa dotkla kontaminovanými rukavicami. Vírus sa tak nachádza v blízkosti jej úst a nosa. Pozrite si celé video, ktoré má slúžiť ako ponaučenie a návod pre nás všetkých.

https://www.facebook.com/69501899/videos/10100252201408846/

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nosíte ochranné rukavice? Táto sestrička zverejnila video, ktoré zobrazuje, ako sa môžete ich nesprávnym nosením nakaziť”