Nové nariadenie vlády: Počas Veľkonočných sviatkov bude pohyb obmedzený

Každý z nás určite čakal na tlačovú konferenciu po zasadaní vlády. Tá rozhodla, že cez Veľkonočné sviatky obmedzia pohyb ľudí. Zákaz má platiť od skorého rána resp. polnoci  8. 4. (streda) do 13.4. (pondelok) 23:59. Toto nariadenie odporučilo vláde ešte v nedeľu po zasadnutí konzílium odborníkov. Takto sa má zamedziť rozšírenie nákazy najmä medzi rizikové skupiny medzi, ktorých patria starší ľudia.

Obmedzenia má však tieto výnimky:

 

  • cestovanie do a zo zamestnania, cesta na výkon podnikateľskej alebo obdobnej činnosti
  • nevyhnutné cesty na zabezpečenie životných potrieb (potraviny, lieky a zdravotnícke prostriedky, hygienický tovar, kozmetika a iný drogériový tovar, krmivá a potreby pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti, domáce zvieratá či doplnenie pohonných hmôt)
  • nevyhnutné cesty na zabezpečenie životných potrieb podľa bodu 2 pre inú osobu (v rámci dobrovoľníctva alebo susedskej výpomoci) v rámci okresu (v prípade Bratislavy a Košíc v rámci územia mesta)
  • cesty do zdravotníckeho strediska na účel neodkladného vyšetrenia (vrátane spevádzania blízkou osobou či príbuzným)
  • pobyt v prírode v rámci okresu (v prípade Bratislavy a Košíc v rámci územia mesta)
  • cesty na pohreb blízkej osoby
  • cestovanie za účelom starostlivosti o blízku osobu/príbuzného odkázaného na starostlivosť v rámci okresu (v prípade Bratislavy a Košíc v rámci územia mesta)

 

Na zavedenie takého obmedzenia musela vláda rozšíriť núdzový stav, ktorý doteraz platil len pre zdravotníctvo.

zdroj: aktuality.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nové nariadenie vlády: Počas Veľkonočných sviatkov bude pohyb obmedzený”