Olivia si musela s manželom predĺžiť pobyt v raji kvôli koronavírusu. Staralo sa o nich niekoľko ľudí naraz

Krásne medové týždne na Maldivách sa pre mladomanželov Oliviu (27) a Raula (28) rázom zmenil. Plánovali tam ostať 6 dní a následne sa vrátiť do Juhoafrickej republiky, keďže sú jej občanmi. Na súostrovie však prišli 22. marca a nasledujúci víkend cestovať domov čo sa im nepodarilo. Akúrat v tomto čase už mnohé krajiny zatvárali svoje hranice. Podľa informácii portálu dailymail.co.uk sú tak jedinými ubytovanými v rezorte Cinnamon Velifushi Maldives.

Informácie o prebiehajúcej situácii pár konzultoval aj s cestovnou kanceláriou, ktorá ich ubezpečila, že sa budú môcť bez problémov vrátiť domov. Vyjadrenie podali na základe informácii o tom, že v tom čase Juhoafrická republika neohlásila žiadne opatrenia. No opak bol pravdou a mladomanželia ostali na ostrove doslova uväznený.

Takéto neplánované predĺženie pobytu ich stojí dosť peňazí aj keď im stredisko každý deň poskytuje zľavu z pôvodnej ceny 750 dolárov (cca 694€) za noc. „Je to neuveriteľné, že tu ostávame dlhšie. Všetci hovoria, že by chceli byť uväznení na tropickom ostrove, až kým sa tak naozaj nestane. Znie to tak lákavo iba preto, že viete, že môžete odísť,“ opisuje situáciu Olivia.

Nestihli by sa vrátiť

Počas štvrtého dňa ich pobytu sa k nim dostala šokujúca správa o tom, že od polnoci nasledujúceho dňa uzatvára Juhoafrická republika svoje letiská. Vedeli, že sa už nebudú mať ako dostať domov pretože by najprv museli letieť 5 hodín do Kataru, kde by 3 hodiny museli čakať na 9-hodinový let do Johannesburgu. Takýto presun by bol tak časovo nestihnuteľný. Ďalšou možnosťou, ktorú zvažovali, bola preprava loďou na hlavné letisko Maldív no v tom čase aj táto krajina uzatvorila svoje hranice. Navyše nechceli ani nič riskovať, ak by ich po odchode zo strediska už nepustili naspäť. Aj napriek tomu, že ich tieto medové týždne môžu finančne zruinovať, rozhodli sa na Maldivách ostať.

zdr

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Olivia si musela s manželom predĺžiť pobyt v raji kvôli koronavírusu. Staralo sa o nich niekoľko ľudí naraz”