Pár ovdovených tučniakov sa spoločne drží a sledujú panorámu mesta. Dojímavá fotka si získala každého

Vzhľadom na pandémiu koronavírusu malo veľa ľudí šancu prehodnotiť svoje životy a ľudí okolo seba. Koniec koncov, je vždy nejako ľahšie oceniť veci keď sa od vás náhle vzdialia aj keď je to len dočasné. Nie je preto žiadnym prekvapením, že väčšina z nás teraz hľadá viac ako kedykoľvek predtým ľudské pohodlie a spôsoby, ako mať zdravé spoločenské zážitky, a to pri dodržiavaní pravidiel sociálneho odstupu.

Zdá sa však, že v ťažkých časoch si ľudia navzájom hľadajú pohodlie nielen v náručí. Fotograf Tobias Baumgaertner zachytil raz za život snímok dvoch ovdovelých tučniakov, ktorí sa objímali a upokojovali, zatiaľ čo sa dívali na panorámu Melbourne.

Austrálsky fotograf Tobias Baumgaertner nedávno zdieľal tento očarujúci záber dvoch ovdovených tučniakov pozerajúcich sa na panorámu Melbourne

„V časoch ako je tento sú skutočne šťastní tí, ktorí môžu byť s osobou / ľuďmi, ktorých majú najradšej. Zachytil som túto chvíľu asi pred rokom. Títo dvaja tučniaci stojací na skale s výhľadom na panorámu Melbourne tu stáli celé hodiny. Obaja tu stáli a sledovali žiarivé svetlá panorámy a šum oceánu.

Jeden dobrovoľník sa ku mne priblížil a povedal mi, že tá biela je staršia dáma, ktorá stratila partnera a zjavne aj mladší tučniak zľava. Od tej doby sa pravidelne stretávajú, upokojujú sa a celé hodiny spolu stoja a sledujú žiarivé svetlá v neďalekom meste. S touto kolóniou tučniakov som strávil 3 celé noci, kým som nebol schopný získať tento obrázok.

Nemohol som samozrejme používať žiadne svetlá. Malé tučniaky sa nepretržite pohybovali treli si svoje plutvy o chrbty a navzájom sa čistili, takže bolo naozaj ťažké dostať daný snímok. Počas jedného krásneho okamihu som však mal šťastie. Dúfam, že sa vám tento okamih bude páčiť rovnako ako mne,“ napísal Tobias na Instagrame.

Dobrovoľníci podľa všetkého povedali Tobiasovi, že tučniaci vytvorili toto priateľstvo po strate svojich partnerov a teraz sa pravidelne stretávajú, aby sa navzájom utešili.

„Títo dvaja milenci stretli jeden druhého a vystúpili z celej kolónie.“ Zatiaľ čo všetci ostatní tučniaci spali alebo sa naháňali, títo dvaja len tak stáli a užívali si každú sekundu, ktorú boli spolu a držali sa svojimi plutvami. Bolesť ich priviedla k sebe. Myslím, že niekedy nájdete lásku, keď ju najmenej čakáte. Je to privilégium skutočne milovať niekoho a ešte krajšie, keď vám to opätuje.“ uviedol fotograf.

Tobias strávil tri noci kým zachytiť magické priateľstvo v roku 2019


Ľudia milovali túto fotografiu a jej príbeh

zdroj: Tobias Baumgaertner

boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pár ovdovených tučniakov sa spoločne drží a sledujú panorámu mesta. Dojímavá fotka si získala každého”