nedeľa, 16 júna, 2024

Prečo sú muži pre ženy tí najlepší priatelia?

Od počúvania každodenného chvastania  až po poskytovanie mužskej rady, keď o to požiadate (alebo nepožiadate), sú muži najlepšími priateľmi, akých môže žena mať. Budú vás rozosmievať, dráždiť, robiť spoločenskú udalosť o trochu znesiteľnejšou, a čo je najdôležitejšie, budú tam, keď ich budete potrebovať.

Mnohí ľudia sa domnievajú, že muži sú najlepší priatelia, akých ženy môžu mať! Toto sú dôvody:

  1. U nich sú vaše tajomstvá v bezpečí

Podľa výskumu ženy nedokážu utajiť tajomstvo na viac ako 47 hodín! Muži, na druhej strane, majú tendenciu zabudnúť na to, čo ste im povedali už po niekoľkých minútach, čo z nich robí najlepších strážcov vašich tajomstiev.

  1. Môžu vystupovať ako vaši partneri

 

Ženy majú radi pozornosť, ale iba od určitých ľudí. Strašidelné sms-ky od cudzích ľudí alebo náhodní muži v klube môžu byť problémom, keď ste slobodná. Ak však máte muža za svojho najlepšieho priateľa, môže vystupovať ako váš partner a zbaviť vás nechcenej pozornosti.

 

  1. Nesúdia vás za to, koľko toho zjete

Why Men Are the Best Friends for Women                                                                 © selenagomez / Instagram  

Jedzte zeleninu alebo dostanete chuť na šťavnatý steak – muži vás nebudú súdiť na základe vašich stravovacích návykov. Muži v skutočnosti považujú ženy, ktoré rady jedia, za veľmi atraktívne. Môžete si byť isté, že keď ste v spoločnosti vášho najlepšieho priateľa, nikdy sa nemusíte vzdať chutného jedla!

 

  1. Nesúťažia s vami

Why Men Are the Best Friends for Women                                                                © kiernanshipka / Instagram  

Podľa správy z Univerzity of Arizona majú ženy tendenciu byť nepríjemné voči iným ženám. Súťažia medzi sebou a často sa do toho zapája aj žiarlivosť. Aj keď tomu neveríme, mnohé súhlasia s tým, že muži sú menej súťaživí, najmä pokiaľ ide o ich priateľov.

 

  1. Sú dôveryhodní a spoľahliví

© Matt Sayles/Invision/AP/East News   © Matt Sayles/Invision/AP/East News  

Pre väčšinu žien je ľahšie zveriť sa najlepšiemu kamarátovi v porovnaní s ostatnými ženami. Dôvodom je to, že muži sú spoľahlivejší. Ich podstatou je chrániť ženy a udržiavať ich v bezpečí.

 

  1. Majú radi dobrodružstvo

Potrebujete niekoho, kto s vami podnikne nečakané dobrodružstvo? Rátajte so svojimi mužskými kamarátmi! Podľa štúdie majú muži tendenciu riskovať oveľa viac ako ženy a sú spontánnejší.

 

  1. Dávajú vám najlepšie rady 

Why Men Are the Best Friends for Women                                                                  © Friends / Warner Bros  

Ak vás váš kamarát požiada, aby ste držali ďaleko od istého chlapa, verte, že chce pre vás iba to najlepšie. Chlapi totiž majú dobrý odhad na zámery iných mužov. V tomto sa na nich môžete úplne spoľahnúť.

 

  1. Neohovárajú

Zatiaľ čo ženy vkladajú všetky emócie do svojich príbehov, muži majú sklon vyhýbať sa klebetám. Komunikujú iba vtedy, keď majú k tomu nejaký dôvod a radšej uprednostnia kratší rozhovor, než 2-hodinové táranie o ničom. Keď vám chcú niečo povedať, urobia to tak, že prejdú priamo k veci, namiesto toho, aby chodili okolo horúcej kaše.

 

  1. Majú priateľov na celý život

Why Men Are the Best Friends for Women                                                                 © zendaya / Instagram  

Podľa odborníkov sú muži vernejší a sú rovnako emotívni ako ženy. Aj oni túžia po blízkosti a priateľoch, no keď príde na rad vyjadrovanie svojich pocitov, majú sa čo učiť. Podľa štúdie, pokiaľ ide o nadväzovanie ženských priateľstiev, priamočiari muži to majú ťažšie, keďže majú problém iniciovať veci. Keď si vyberiete kvalitu pred kvantitou, a spriatelíte sa s mužom, môžete si byť istá, že vás nesklame. Budú s vami až do samého konca!

Súhlasíte s tým, že je lepšie najlepšieho priateľa? Alebo ste zástankyňou ženského pokolenia, ktoré by ste nevymenili ani za svet?

 

zdroj:brightside.com

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Poviete TOTO pri spovedi? Kňaz vám nedá rozhrešenie a nechá vás odísť

Jadrom každej spovede je túžba zmieriť sa s Bohom,...

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti...

Prečítaj si aj

Poviete TOTO pri spovedi? Kňaz vám nedá rozhrešenie a nechá vás odísť

Jadrom každej spovede je túžba zmieriť sa s Bohom,...

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti...

Najchutnejšie buchty s makom! Zdieľam tajomstvo mojej babky, ako urobiť akékoľvek kysnuté cesto veľmi nadýchané

Najchutnejšie makové buchty! Delím sa s vami o tajomstvo, vďaka ktorému je každé kysnuté cesto veľmi nadýchanéUrčite vyskúšajte upiecť tieto makové buchty. Je to...

Poviete TOTO pri spovedi? Kňaz vám nedá rozhrešenie a nechá vás odísť

Jadrom každej spovede je túžba zmieriť sa s Bohom, úprimná ľútosť nad spáchanými hriechmi a odhodlanie polepšiť sa. Je to hlboko osobný moment, ktorý...

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím imidžom, že jedla len 200 kalórií denne. Posadnutosť dievčaťa vyzerať ako jej obľúbená modelka viedla...
Verified by MonsterInsights