Prinášame vám 2 spôsoby ako si vyrobiť rúško bez šitia v pohodlí domova

Pamätáte si ešte na dni, kedy ste nevedeli čo skôr a boli ste úplne zaneprázdnení? Možno ste každý deň stáli dlhé minúty v kolónach, alebo ste nestíhali odniesť deti do ich mimoškolských športových klubov a tešili ste sa na víkend, kedy budete mať dostatok času venovať sa sebe. Práve pobyt doma si v posledných týždňoch užívame mnoho viac, no dlhé chvíle strávené v pohodlí domova by sme už po niekoľkých týždňoch radi vymenili za rušné pracovné stretnutia, alebo poriadne nabitý pracovný deň.

Netvrdíme, že počas karantény nie sme zaneprázdnení, práve naopak. Mnohí z nás majú doma deti v školskom veku a musíme im neustále vymýšľať aktivity a nútiť ich učiť sa dištančne. Mnohí pracujú aj z domu, no aj napriek tomu nás aktuálna situácia spomalila a my si môžeme vychutnať dni, po ktorých sme tak túžili.

Aj napriek tomu, že si to naplno užívame, niekedy nás poteší aj príležitosť ísť na jednoduchý polhodinový nákup. Aj keď sa v rámci bezpečnosti odporúča vychádzať vonku minimálne, niekedy to je nevyhnuté. V takýchto momentoch nás môže ochraniť aj doma vyrobené ochranné rúško.V súčasnosti je však ťažké kúpiť rúško, ktoré vyzerá pekne a zároveň aby malo aj bezpečnostný účinok. Práve preto neváhajte a vrhnite sa na výrobu rúška na tvár úplne svojpomocne.

Blog Do It On A Dime zverejnil množstvo skvelých tipov na vyrobu rúška doma. Existujú dve rôzne techniky ich výroby bez šijacích potrieb. Potrebovať budete kávové filtre a starú látku, pásku, svorky, gumičky a spinkovač.

Pozrite sa na video, na ktorom je podrobný postup:

Ako tvrdí Catherine vo videu, tieto masky neposkytujú rovnakú ochranu ako respirátor, no je vždy lepšie ako nemať žiadnu.

Videá výroby ochranných rúšok bez náročného postupu si obľúbili na celom svete. Fanúšik z Paríža Catherine odkázal: ,,Pozdravujem z Paríža vo Francúzsku. V posledných týždňoch som nikde nemohol zohnať rúško! Momentálne musíte byť minimálne zdravotníckym pracovníkom, aby ste ho dostali. V lekárňach sa dá kúpiť len na lekársky predpis. Verte mi, NEŤAŽUJEM SA! Naopak, pozdravujem všetkých francúzskych zdravotníkov. Výroba rúška podľa Catherine je veľmi jednoduchá. Predsa, všetci máme doma staré obliečky na vankúše! Ďakujeme!”

Zdroj: tiphero.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prinášame vám 2 spôsoby ako si vyrobiť rúško bez šitia v pohodlí domova”