Profesor Krčméry sa rozhodol ukončiť pôsobenie v krízovom štábe. Poznáme dôvod!

Posledné týždne boli náročné nie len pre najvyššie postavených slovenských politikov, ale aj pre hlavného hygienika Slovenskej repblika a taktiež pre Vladimíra Krčméryho, lekára, vedca – odborníka na infektológiu, vysokoškolského pedagóga, zakladateľa zdravotníckych, sociálnych zariadení a zahraničných humanitárnych misií v rozvojových krajinách. Jeho odborné názory rešpektuje vláda SR, ale aj široká verejnosť.

Kvôli nespočetnému množstvu skúsenotí je jeden z najdôležitejších členov Ústredného krízového štábu. 

Od momentu kedy sa na Slovensku koronavírus objavil, stál niekoľkokát pre televíznym obrazovkami. Naposledy to bolo v relácií Zuzany Kovačič Hanzelovej, kde opäť vysvetľoval princíp šírenia koronavírusu najmä na území Slovenskej republiky.

Krčméry tam okrem iného potvrdil, že sa postupne sťahuje z krízového štábu.

Hlavným dôvodom je to, že o 2 mesiace má nárok ísť do dôchodku, na čo sa veľmi teší. Prezradil, že najväčšiu radosť má z toho, že bude mať konečne dostatok priestoru na to, aby sa venoval mladým ambicióznym lekárom, ktorí chcú pomáhať v rozvojových krajinách.

Krčméry: Postupne sa stiahnem z krízového štábu a pôjdem na dôchodok

„Ja sa už cítim tak unavený, že sa najviac teším do dôchodku, o dva mesiace už môžem ísť, a postupne sa sťahujem z krízového štábu. A teším sa aj na to, že s…

Zdroj: hitky.sk