Speváčka PINK a jej syn boli nakazení koronavírusom. Sú vyliečení a darujú milión dolárov na boj proti nemu

COVID-19 si naozaj nevyberá. Nakazení nie sú len obyčajní ľudia, ale aj celebrity, politici či iné známe osobnosti. Koronavírusom sa nakazila aj speváčka PINK a jej malý syn. Po ich liečbe sa speváčka rozhodla darovať neuveriteľnú sumu peňazí na boj proti tejto zákernej pandémii. Agentúra AP informovala, že peniaze venuje dvom záchranným fondom, ktoré bojujú proti COVID-19. Prvý z nich je fond univerzitnej nemocnice vo Philadelphii a druhý Mayor’s Fund for Los Angeles.

Speváčka svoje ochorenie zistila približne pred dvoma týždňami, kedy sa spolu s jej synom začali cítiť choro a vykazovali hlavné príznaky. Neváhala a zašla k svojmu praktickému lekárovi, ktorý nákazu potvrdil.

Alice Beth Moorová, viac známa ako speváčka PINK, na sociálnej sieti potvrdila, že aktuálne sú spolu so synom úplne vyliečení a ich druhý test bol negatívny.

Two weeks ago my three-year old son, Jameson, and I are were showing symptoms of COVID-19. Fortunately, our primary care physician had access to tests and I tested positive. My family was already sheltering at home and we continued to do so for the last two weeks following the instruction of our doctor. Just a few days ago we were re-tested and are now thankfully negative. It is an absolute travesty and failure of our government to not make testing more widely accessible. This illness is serious and real. People need to know that the illness affects the young and old, healthy and unhealthy, rich and poor, and we must make testing free and more widely accessible to protect our children, our families, our friends and our communities. In an effort to support the healthcare professionals who are battling on the frontlines every day, I am donating $500,000 to the Temple University Hospital Emergency Fund in Philadelphia in honor of my mother, Judy Moore, who worked there for 18 years in the Cardiomyopathy and Heart Transplant Center. Additionally, I am donating $500,000 to the City of Los Angeles Mayor’s Emergency COVID-19 Crisis Fund. THANK YOU to all of our healthcare professionals and everyone in the world who are working so hard to protect our loved ones. You are our heroes! These next two weeks are crucial: please stay home. Please. Stay. Home.❤️

337.8k Likes, 13.1k Comments – P!NK (@pink) on Instagram: „Two weeks ago my three-year old son, Jameson, and I are were showing symptoms of COVID-19….“

Speváčka PINK okrem slov vďaky pre zdravotníkov skritizovala americkú vládu a jej postup pri riešení tejto problematiky: ,,Naša vláda túto situáciu rieši tak, že je úplne na smiech celému svetu. Je to vážna choroba, ku ktorej nepristupujú tak, ako by mali. Je jedno či ste mladý, starý, zdravý, bohatý či chudobný, postihuje všetkých bez rozdielu. Je potrebné, aby vláda poskytovala testovanie úplne zadarmo, inak to bude mať vážne následky.“ Fanúšikom odkázala, aby najbližšie dni nevychádzali von a ostali doma minimálne 2 týždne.

zdroj:cnn.com