V Nemecku budú imúnnym voči koronavírusu dávať certifikáty. Tak by nemuseli byť v karanténe ako zvyšok populácie!

V Nemecku chcú začať s novým projektom, kde pomocou státisícov testov zistia tvorenie protilátok. Testy by tak mali odhaliť ľudí, ktorí koronavírus prekonali a tak si ich telo vytvorilo proti nemu protilátky. Takýto ľudia si mohli voči novému koronavírusu vybudovať imunitu. U tých, ktorých sa test potvrdí ako pozitívny, budú môcť “obísť” prísne nariadenia a nemusia tak dodržiavať prísnu karanténu ako ostatní. Dostávať by mali akési “certifikáty imunity”.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pixabay.com

 

Na základe pozitívnych testov vytvorenia protilátok v tele by vláda poľavila z opatrení v oblastiach, kde sa vytvorila takzvaná kolektívna imunita. Napriek tomu, že vedci nemajú stále istotu, že ľudia, ktorí sa z koronavírusu vyliečili a ich telo si vytvorilo protilátky sú imúnny voči opätovnému infikovaniu. Expert na infekčné ochorenia z USA, Dr. Anthony Fauci, však tvrdí: “Som odhodlaný staviť všetko na to, že ľudia, ktorí sa vyliečili sú naozaj chránení pred opätovným infikovaním.”.

 

Person Holding Test Tubes

Zdroj: pexels.com

 

Podobný plán má aj Spojené kráľovstvo, kde by chceli domáce testy rozdať medzi pracovníkov v prvej línii a predávať ich v lekárňach alebo prostredníctvom online platform ako je Amazon. Vláda už tak objednala milióny takýchto domácich testov. No Španielsko má s podobnými testami problém a musela ich tak naspäť vrátiť výrobcovi do Číny. Ukázalo sa to, že testy vykazovali falošné pozitívne výsledky protilátok vytvorených proti iným známym vírusom z kmeňa koronavírusov.

 

Čo si o takomto testovaní a vydávaní certifikátov myslíte Vy?

zdroj: businessinsider.com

Photo by Gustavo Fring from Pexels

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V Nemecku budú imúnnym voči koronavírusu dávať certifikáty. Tak by nemuseli byť v karanténe ako zvyšok populácie!”