V Nemecku budú imúnnym voči koronavírusu dávať certifikáty. Tak by nemuseli byť v karanténe ako zvyšok populácie!

V Nemecku chcú začať s novým projektom, kde pomocou státisícov testov zistia tvorenie protilátok. Testy by tak mali odhaliť ľudí, ktorí koronavírus prekonali a tak si ich telo vytvorilo proti nemu protilátky. Takýto ľudia si mohli voči novému koronavírusu vybudovať imunitu. U tých, ktorých sa test potvrdí ako pozitívny, budú môcť “obísť” prísne nariadenia a nemusia tak dodržiavať prísnu karanténu ako ostatní. Dostávať by mali akési “certifikáty imunity”.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pixabay.com

 

Na základe pozitívnych testov vytvorenia protilátok v tele by vláda poľavila z opatrení v oblastiach, kde sa vytvorila takzvaná kolektívna imunita. Napriek tomu, že vedci nemajú stále istotu, že ľudia, ktorí sa z koronavírusu vyliečili a ich telo si vytvorilo protilátky sú imúnny voči opätovnému infikovaniu. Expert na infekčné ochorenia z USA, Dr. Anthony Fauci, však tvrdí: “Som odhodlaný staviť všetko na to, že ľudia, ktorí sa vyliečili sú naozaj chránení pred opätovným infikovaním.”.

 

Person Holding Test Tubes

Zdroj: pexels.com

 

Podobný plán má aj Spojené kráľovstvo, kde by chceli domáce testy rozdať medzi pracovníkov v prvej línii a predávať ich v lekárňach alebo prostredníctvom online platform ako je Amazon. Vláda už tak objednala milióny takýchto domácich testov. No Španielsko má s podobnými testami problém a musela ich tak naspäť vrátiť výrobcovi do Číny. Ukázalo sa to, že testy vykazovali falošné pozitívne výsledky protilátok vytvorených proti iným známym vírusom z kmeňa koronavírusov.

 

Čo si o takomto testovaní a vydávaní certifikátov myslíte Vy?

zdroj: businessinsider.com

Photo by Gustavo Fring from Pexels