Za hlasné spievanie v aute vám v tejto krajine hrozí pokuta až do výšky 5000 eur

Brutánia sa chystá zakročiť proti znečisťovaniu miest hlukom. Krajina oznámila, že polícia začne pokutovať tých, ktorí jazdia v aute s hlasno zapnutým rádiom.

Pokiaľ ide o jazdu podľa predpisov, pravidlá siahaju ďaleko za hranice dodržiavania rýchlostného limitu, zastavení na stopke a venovania pozornosti celkovej cestnej premávky. Vodičom sa okrem iného pripomína, že ich bezpečnosť ovplyvňuje aj hlasitosť autorádia. Britská vláda chce zakročiť proti znižovaniu bezpečnosti na cestách kvôli hlasnej hudbe a proti znečisťovaniu miest veľkým hlukom, pochádzajúcich z áut.

Podľa odborníkov v oblasti motorizmu vám za „diskotéku“ v aute môže byť udelená pokuta za „jazdu bez náležitej pozornosti“.  Ak  sa stanete účastníkom dopravnej nehody práve z tohoto dôvodu, môže vám byť udelená pokuta až do výšky 5 000 libier.

Režisér Mark Tongue povedal: „Počúvanie hudby vo vašom aute je jedna vec, ale ak si hlasno spievate, tancujete na svojom sedadle a vo všeobecnosti sa dostávate do nebezpečenstva na cestách kvôli hluku v aute, hrozí vám, že vám to bude odvádzať pozornosť od cestnej premávky, ktorú máte sledovať. Ak budú existovať dôkazy – buď zábery z kamery alebo svedectvo okoloidúcich, že ste pred nehodou hlasno spievali, v konečnom dôsledku budete stíhaní za nebezpečnú jazdu alebo jazdu bez náležitej pozornosti. Sankcie môžu byť prísne a to až do výšky 5 000 libier. Musíte tiež zvážiť dôsledky príliš hlasnej hudby. Čím hlasnešie počúvate hudbu, tým menej počujete blížiace sa núdzové vozidlá alebo výstražné klaksóny iných vodičov. 

Podľa odborníkov môže toto nebezpečenstvo vzniknúť najmä pri vodičoch, ktorí obľubujú agresívnejšiu hudbu, ktorá v nich vyvoláva negatívne emócie.

Zdroj: mirror.co.uk