23 faktov o zelenookých ženách, ktorým možno len ťažko uveriť, no sú pravdivé

Zelené oči – také zriedkavé, že keď sa s nimi stretnete, neviete z nich odpútať svoj zrak. Čistá zelená farba je považovaná za zriedkavý jav. Majitelia zelených očí patria k šťastným ľuďom, vyčnievajú z davu a okamžite sa vedia stať stredobodom pozornosti.

Dlho sa verilo, že farba očí môže nejakým spôsobom ovplyvniť osud človeka a má posvätný význam.

Prečítajte si niekoľko charakteristík, ktoré zvyčajne nájdete u žien so zelenými očami…

 1. Táto žena si vie vychutnať život naplno. Nemá rada sedenie na jednom mieste či zabíjanie času, nechápe, ako ľudia takto dokážu žiť.
 2. Milujú jednoduché, no zároveň krásne a nádherné veci. Majú rady zábavu. Kluby či kaviarne nie sú nutnosťou, párty si vedia usporiadať pokojne aj doma.
 3. Nebude vás prosiť o milosť, nikdy ju neuvidíte plakať, trpieť kvôli láske alebo sa sťažovať. Všetky svoje emócie skrýva hlboko vo svojej duši.
 4. Miluje celým svojím srdcom, no nebude vám prisahať vernosť. V prípade, že od vás nedostane to, čo chce, pripravte sa na to, že sa jedného dňa vrátite do prázdneho bytu.
 5. Rada sa zahráva s ohňom, kontroluje partnera a testuje si ho. Chce, aby na ňu ľudia žiarlili, obdivovali ju, vyhľadávali a zbožňovali.
 6. Žena so zelenými očami predstavuje isté tajomstvo. Nikdy nezistíte, čo si o vás skutočne myslí. Úsmev na jej tvári vonkoncom neznamená, že je spokojná.
 7. Vie ako vo svojom vyvolenom rozpáliť oheň lásky. V tom sa jej nik nevyrovná. Muži pri nej strácajú hlavu. Dokonca aj obyčajný bozk im dokáže podlomiť kolená.
 8. Zelenooká žena hľadá vnútorný pokoj a harmóniu.

Vedeli ste, že…

 1. Len 2% svetovej populácie sa narodilo so zelenými očami.
 2. V závislosti od počasia a nálady, sa zo zelených očí niekedy stanú takmer šedé alebo smaragdovo zelené.
 3. Ľudia so zelenými očami najčastejšie žijú v Európe a v niektorých škandinávskych krajinách je táto farba bežnejšia než hnedá (napríklad na Islande).
 4. Ľudia so zelenými očami majú predkov medzi Keltmi alebo predstaviteľmi germánskych kmeňov.
 5. Zelená farba očí je vzácny jav, osoba s takýmito očami je považovaná za tajomnú, inteligentnú a nepredvídateľnú.
 6. V stredoveku sa verilo, že zelené oči a červené vlasy boli charakteristickými znakmi pre čarodejnice, ktoré zaživa upaľovali.
 7. Mačky majú zelené dúhovky, takže ľuďom so zelenými očami sa pripisujú mačacie vlastnosti: zvedavosť, prefíkanosť, bystrá myseľ a elegancia.
 8. Môže sa stať, že budete mať zelené oči aj v prípade, že obaja rodičia majú inú farbu očí. Existuje najmenej 16 génov, ktoré túto farbu ovplyvňujú.
 9. U žien so zelenými očami vo vonkajšej vrstve dúhovky je rozložený žltý alebo svetlohnedý pigment. V dôsledku rozptýlenia modrej alebo bledomodrej farby sa tak zmení na zelenú.
 10. Charlize Theron, Kate Hudson, Scarlett Johansson, Lindsay Lohan, Tyra Banks, Rihanna a Dita Von Teese sú majiteľmi zelených očí.
 11. Zelené oči sa častejšie vyskytujú u žien ako u mužov.
 12. Hovorí sa, že ľudia so zelenými očami majú tvorivého ducha a vrodené vodcovské schopnosti.
 13. Svetlozelené oči majú zvyčajne ľudia na Islande, v Holandsku, Škótsku, Írsku, Estónsku a Škandinávii, tmavozelené vo zvyšku Európy, v Amerike a Pakistane.
 14. Vedci sa domnievajú, že existuje prepojenie medzi zelenými očami a červenými vlasmi.
 15. Z astrologického hľadiska sú ľudia so zelenými očami tými najláskavejšími, pretože zelená farba je výsledkom interakcie Venuše a Neptúna.

Súhlasíte s týmito faktami? Stretli ste sa s ľuďmi so zelenými očami? Sú naozaj takí tajomní a čertovskí?