Ako nosiť rúško, aby sa vám nezahmlievali okuliare? Poznáme overený trik

Nikto nevie, ako dlho budeme musieť nosiť na tvárach rúška, ale je isté, že to ešte istú dobu potrvá. Je tu ale jeden problém: dioptrické okuliare a rúško ​​nie sú príliš veľkými kamarátmi. Ako nosiť rúško s okuliarmi tak, aby sa okuliare nezahmlievali?

Как носить маску c очками

Inšpirujte sa niekoľkými tipmi z celého sveta, ktoré vám pomôžu zabrániť zlému videniu v dôsledku zahmlievania.

Cez rúško na tvár prechádza časť teplého vzduchu, ktorý vydychujeme, čo spôsobuje zahmlievanie okuliarov.

 

Metóda č. 1

Jednoduchý spôsob pochádzajúci z Japonska…

Twitter

Twitter

Pred nasadením si horný okraj rúška zahnite smerom dovnútra. Keď si dávate okuliare, uistite sa, že sú umiestnené na vrchu rúška a nie naopak. Tým sa bude odrážať časť teplého vzduchu dole a okuliare sa prestanú zahmlievať.

 

Metóda č. 2

Dajte si trochu tkaniny k rúšku na tom mieste, kde sa dotýka nosa. Vydýchnutý vzduch bude teda zadržiavaný látkou a nedostane sa na okuliare. Prípadne môžete použiť zloženú papierovú utierku, pričom jeden okraj umiestnite medzi rúško a tvár.

Как носить маску c очками

Как носить маску c очками

 

Metóda č. 3

Existuje spôsob založený na vlastnostiach mydlového filmu, ktorý zabraňuje kondenzácii pary. Pred nasadením masky si umyte sklíčka v mydlovej vode.

Lupita de Rios on Twitter

Esto 👇🏻 https://t.co/vlgKnI4qX6

Prípadne si ich potrite mydlom a následne ich dočistite čistou handričkou určenou na okuliare. Mydlo vytvorí tenký neviditeľný film a vy sa už nebudete musieť obávať zahmlievania.

 

Metóda č. 4

Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí nosia ručne vyrobené rúška. Všite si do nej aj kúsok drôtu alebo kancelársku spinku.

2019-ncov, bruneta, covid-19Pexels

Prispôsobte si ju tak, aby úplne obopínala tvar vášho nosa. Rúško bude sedieť pevnejšie a vydychovanie už nebude mať vplyv na vaše videnie!

 

zdroj: takprosto.cc