Chcete ísť do Chorvátska a vyhnúť sa karanténe? 19 minút v mori vám bude musieť stačiť

Priaznivá situácia v súvislosti s koronavírusom nám aktuálne povoľuje vycestovať do okolitých krajín na menej ako 24 hodín. Povolenie platí od štvrtka aktuálneho týždňa. Konzílium odborníkov na začiatku týždňa rozhodlo o takmer neobmedzenom vycestovaní do 8 okolitých štátov na menej ako 24 hodín. 

Slováci tak môžu vycestovať do Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Slovinska, Švajčiarska, Chorvátska a Nemecka na maximálne jeden deň. Ak si svoj výlet predĺžite, neminie vás povinná karanténa. Ak splníte podmienky a neprekročíte 24 hodín, nebudete musieť zostávať v povinnej kanaténe a rovnako nebude musieť preukázať negatívny test na COVID-19.

O povolení vycestovať informoval v pondelok Igor Matovič, ktorý to obhajoval tým, že chcú umožniť Slovákom krátke návštevy blízkych v susedných štátoch. Kreatívni Slováci sa následne zamyseli nad tým, či stihnú dovolenku v Chorvátsku bez toho, aby museli absolvovať domácu karanténu. Tomáš Bella, slovenský novinár, sa zamyslel nad tým, či stihne dovolenku v Chorvátsku za 24 hodín ak vyštartuje zo Žiliny. Cesta tam aj späť, konkrétne do Dubrovníka, by mu trvala 23 hodín a 41 minút a tak by mu ostalo presne 19 minút na kúpanie v mori. 

https://www.facebook.com/tbella/posts/10222057275046146

Ak si chcete urobiť jednodňový výlet na juh, neváhajte a pokojne sa vyberte do Chorvátska. Nezabudnite, že 24 hodín plynie až po prekročení hraníc a tak by mal v spomenutom prípade novinár trochu viac času na kúpanie v mori.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chcete ísť do Chorvátska a vyhnúť sa karanténe? 19 minút v mori vám bude musieť stačiť”