Chcete ísť do Chorvátska a vyhnúť sa karanténe? 19 minút v mori vám bude musieť stačiť

Priaznivá situácia v súvislosti s koronavírusom nám aktuálne povoľuje vycestovať do okolitých krajín na menej ako 24 hodín. Povolenie platí od štvrtka aktuálneho týždňa. Konzílium odborníkov na začiatku týždňa rozhodlo o takmer neobmedzenom vycestovaní do 8 okolitých štátov na menej ako 24 hodín. 

Slováci tak môžu vycestovať do Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Slovinska, Švajčiarska, Chorvátska a Nemecka na maximálne jeden deň. Ak si svoj výlet predĺžite, neminie vás povinná karanténa. Ak splníte podmienky a neprekročíte 24 hodín, nebudete musieť zostávať v povinnej kanaténe a rovnako nebude musieť preukázať negatívny test na COVID-19.

O povolení vycestovať informoval v pondelok Igor Matovič, ktorý to obhajoval tým, že chcú umožniť Slovákom krátke návštevy blízkych v susedných štátoch. Kreatívni Slováci sa následne zamyseli nad tým, či stihnú dovolenku v Chorvátsku bez toho, aby museli absolvovať domácu karanténu. Tomáš Bella, slovenský novinár, sa zamyslel nad tým, či stihne dovolenku v Chorvátsku za 24 hodín ak vyštartuje zo Žiliny. Cesta tam aj späť, konkrétne do Dubrovníka, by mu trvala 23 hodín a 41 minút a tak by mu ostalo presne 19 minút na kúpanie v mori. 

Security Check Required

No Description

Ak si chcete urobiť jednodňový výlet na juh, neváhajte a pokojne sa vyberte do Chorvátska. Nezabudnite, že 24 hodín plynie až po prekročení hraníc a tak by mal v spomenutom prípade novinár trochu viac času na kúpanie v mori.