Hranice s Rakúskom sú konečne otvorené. Krajina ich otvára aj s Českom a Maďarskom

Počas VČERAJŠEJ noci sa otvorili hranice Rakúska so Slovenskom. Rakúsko na rovnaký dátum naplánovalo otváranie hraníc aj s Českom a Maďarskom. Hranice boli zatvorené z dôvodu obavy zo šírenia koronavírusu, dlhšie ako jeden mesiac.

Portál Vienna.at  informoval o tom, že hraničné kontroly budú na hraničných priechodoch len náhodné a nemalo by dochádzať k dlhému zdržaniu. Okrem iného spomenuli, že hranice budú otvorené len čiastočne. Celkové otváranie hraníc by sa malo udiať až 15. júna. Z oficiálneho vyhlásenia, je na spomenutom portále napísané: „Súbežne s Nemeckom, Lichtenštajnskom a Švajčiarskom sa teraz uvoľňujú hraničné kontroly zo strany zdravotníckych orgánov a polície na hraniciach s Českou republikou, Slovenskom a Maďarskom.“

Karl Nehammer – rakúsky minister vnútra, Alexander Schallenberg – minister zahraničných vecí a Karoline Edtstadlerová – ministerka pre záležitosti Európskej únie, vyhlásili, že otváranie hraníc prebieha v súlade s ostatnými okolitými krajinami. Okrem iného spomenuli, že pri nasledujúcich krokoch bude dôležitý epidemiologický vývoj situácie. Nehammer, Schallenberg a Edtstadlerová vo svojom vyhlásení zdôraznili, že chcú obyvateľom krajiny zabezpečiť slobodu, no nedá sa to uskutočniť naraz. Snažia sa k tomu priblížiť aspoň malými krokmi. Aktuálne je najakútnejšia situácia pendletov a tých, ktorí žijú v pohraničí.

Policajné kontroly na hraniciach budú zamerané na dodržiavanie podmienok ako napríklad negatívny test na COVID 19 nie starší ako 4 dni, či 14-dňová povinná domáca karanténa. Je potrebné si uvedomiť, že pravidlá platné u nás sú úplne iné ako tie v Rakúsku. Pri prekročení slovenskej hranice je potrebné doržiavať slovenské nariadenia a naopak.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/photos/a.1522428691120681/3318406948189504/?type=3&theater

Zdroj: klocher.sk, tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Hranice s Rakúskom sú konečne otvorené. Krajina ich otvára aj s Českom a Maďarskom”