Máte populárne priezvisko? Pozrite sa, kde všade vo svete ho používajú. Možno máte rodinu v inom štáte

Určite ste neraz rozmýšľali nad tým či je Vaše meno a priezvisko jedinečnou kombináciou. No je dosť možné, že ste už aspoň raz vo svojom živote narazili na svojho menovca/menovkyňu. Ak sa s takýmto človekom stretnete, okamžite začnete pátrať po rodinnom prepojení no často ide iba o náhodu a z daným človek nie ste ani rodina z desiateho kolena. V tomto článku Vám predstavíme úžasný genealogický projekt forebears.io, kde zistíte ako je vo svete rozšírené práve Vaše priezvisko.

 

Koľko ľudí vo svete má Vaše priezvisko?

V databáze stránky Forebears sa nachádza 236 104 jedinečných slovenských priezvisk. Približná frekvencia je 23 ľudí na jedno priezvisko. TOP 10-tku najčastejšie objavujúcich sa priezvisk na Slovensku otvára priezvisko Varga (14 999 ľudí). Stránka pri niektorých priezviskách ponúka dokonca ich pôvod aj význam. V tomto prípade ide o priezviskom pôvodom z Maďarska znamenajúce “obuvník”. Ženský ekvivalent tohto priezviska sa nachádza až na 4. mieste s počtom výskytu 12 343 ľudí.

V databáze si môžete zistiť aj frekvenciu výskytu mena v celom svete. V prípade priezviska Varga je najväčší výskyt v Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku (v tomto poradí). 

 

 

 

Zdroj: forebear.io

 

Zistite si rozšírenie Vášho priezviska aj Vy!

Ak si chcete rovnakú štatistiku pozrieť aj Vy stačí, že navštívite stránku forebears.io a do vyhľadávania zadáte svoje priezvisko. Po potvrdení vyhľadávania sa Vám zobrazí stránka so všetkými údajmi – pôvod a význam mena (ak je dostupný), rozšírenie priezviska vo svete (interaktívna mapa) ale aj poradie “bežnosti” výskytu tohto priezviska vo svete. Stránka je dostupná v jazykoch: angličtina, nemčina, španielčina, francúzština, taliančina, holandčina, portugalčina a bosniančina.

 

Zdroj: forebears.io