Matovič prezradil pravdu o koronavíruse. Ako sme na tom?

 

Pred pár dňami sa vláda rozhodla uvoľňovať opatrenia, ktoré zaviedla z dôvodu nekontrolovateľného šírenia koronavírusu v našej krajine. Druhá a tretia fáza boli nakoniec zlúčené do jednej a Slováci dnes môžu nakupovať takmer vo všetkých obchodoch, no stále s prísnymi hygienickými pravidlami.

Slovenko v týchto dňoch dosiahlo neuveriteľné číslo v počte obetí koronavírusu – 26. Pred pár mesiacmi by si zaiste nikto z nás nemyslel, že nás niečo podobné postihne, no stále na tom nie sme tak zle, ako Taliansko, či USA. V Amerike s koronavírusom stále bojujú a ich počty nakazených stúpajú každý deň viac a viac. Nekontrolovateľné zvyšovanie nakazených tam spôsobilo najmä nezavedenie povinného nosenia ochranných rúšok, či iných hygienických pravidiel.

Slovensko sa teší miernemu poklesu nakazených a mnohí očakávajú, že najhoršie máme za sebou. Uznávaný epidemiológ, doktor Krčméri však informuje, že Slovensko môže zastihnúť druhá vlna, ktorá môže mať oveľa horšie následky. Premiér zverejnil graf, zobrazujúci náhly nárast nakazených, po niekoľkotýždňovom miernom poklese. Matovič ku grafu napísal: “Vo viacerých krajinách nastal efekt, že po prvotnom uspokojení ľudia povolili v disciplíne … a nezvládli to … korona sa im vrátila v ešte väčšej sile. Užívajme slobodu s rozumom. Sloboda bez zodpovodnosti vedie v tomto prípade k návratu do neslobody, po čom nikto z nás netúži.”

 

BUĎME OPATRNÍ💚

Z aktuálneho grafu vyplýva, že celosvetovo koronavírus vôbec nie je na ústupe, práve naopak – po 5 týždňoch viac-menej stabilného vývoja – posledný týždeň počet pozitívnych rastie.

Vo viacerých krajinách nastal efekt, že po prvotnom uspokojení ľudia povolili v disciplíne … a nezvládli to … korona sa im vrátila v ešte väčšej sile.

Užívajme slobodu s rozumom. Sloboda bez zodpovodnosti vedie v tomto prípade k návratu do neslobody, po čom nikto z nás netúži.

#OdvážneÚprimnePreĽudí

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219320727421407&set=a.10216351837281009&type=3&theater

Zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matovič prezradil pravdu o koronavíruse. Ako sme na tom?”