štvrtok, 18 júla, 2024

Matovič upozorňuje: Koronavírusu ešte nemusí byť koniec!

V posledných dňoch sa uvoľňujú opatrenia, zavedené v boji proti koronavírusu, ešte o čosi intenzívnejšie ako tomu bolo predtým. Mnoho ľudí sa tomuto kroku teší, no nájdu sa aj takí, ktorí upozorňujú na hrozbu druhej vlny COVID-19. Jedným z nich je aj premiér Igor Matovič. Premiér spomenul, že vývoj nákazy je v ostatných krajinách opätovne negatívny. Svoj príspevok na sociálnej sieti začal slovami:Užívajme si plody svojej zodpovednosti, ale majme stále napamäti, že hrozba naďalej na nás číha. Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus zďaleka neustupuje – práve naopak – po stabilnom apríli, celý máj výrazne naberá na sile.

Matovič na záver dodal: ,,Tu je graf, z ktorého je vidieť, že z aprílového štandardu +- 75 tisíc denných nových prírastkov ochorenia, sa svet blíži ku 100-tisíc prípadov denne. Vážme a chráňme si to, čo sme spoločnými silami dosiahli. Buďme naďalej ostražití pri akomkoľvek stretnutí s cudzími ľuďmi, najmä tými, ktorí boli v zahraničí.

 

 

Čo píše premiér na svojom Facebooku?

Kým my si na Slovensku užívame ďalší deň nula bez nových prípadov Covid-19, svet zažil včera a predvčerom dva najhoršie dni – každý s počtom 125 tisíc nových nakazených.

Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len obyčajná chrípka, hoci jeho smrtnosť je dnes už dokázateľne mnohonásobne vyššia.

Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len výmysel svetových mocností, len aby mohli manipulovať ľuďmi.

Hlúpi ľudia tvrdia, že opatrenia vlády a hygienikov na Slovensku boli úplne zbytočné, hoci krajiny, ktorých lídri rovnaké hlúposti hlásali, dopadli veľmi zle a zďaleka nie sú na tom dnes tak dobre ako Slovensko.

Pôjdeme naďalej svojou cestou, ktorú nám závidia mnohé krajiny sveta – rozumne a opatrne, na základe rozhodnutí slovenskej vedeckej špičky, tak, aby sme minimalizovali ohrozenie zdravia a životov našich ľudí – bez ohľadu na to, či našu vládu volili alebo nie,)

Keď sa rúbe les, lietajú triesky, hovorí ľudová múdrosť a nám sa to tiež stalo. Popri mnohých rozhodnutiach sa urobilo aj zopár chýb a je mi ich ľúto.

Chápem tiež pocit krivdy každého majiteľa prevádzky, ktorej nebolo umožnené otvoriť, hoci iné prevádzky už otvorené boli.

Chápem tiež pocit krivdy každého, kto by chcel ísť na Slovensko, ale zatiaľ podľa vyrokovaných podmienok s našimi susedmi úplne slobodne nemôže.

Chcem rovnako uistiť každého za celú vládu, Úrad verejného zdravotníctva, Permanentný či Ústredný krízový štáb ako aj za Konzílium slovenskej vedeckej špičky, ktoré rozhoduje o uvoľňovaní opatrení – že čokoľvek čo robíme je konané v dobrej viere a snahe Slovensku v ťažkej chvíli čo najviac pomôcť.

ps. Graf ukazuje svetové denné prírastky nových prípadov – viac info tu: https://www.worldometers.info/coronavirus/

 

Zdroj: hitky.sk

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Prečítaj si aj

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Má šesť detí a nebola vydatá v kostole. Kňaz odpovedal, či je to pre Boha „nedôležité“

V digitálnom veku, kde sa hranice medzi tradičnými a...

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie čistoty a hygieny v každom priestore. Aby bolo upratovanie skutočne precízne, je dôležité zvoliť správne...
Verified by MonsterInsights