Matovič upozorňuje: Koronavírusu ešte nemusí byť koniec!

V posledných dňoch sa uvoľňujú opatrenia, zavedené v boji proti koronavírusu, ešte o čosi intenzívnejšie ako tomu bolo predtým. Mnoho ľudí sa tomuto kroku teší, no nájdu sa aj takí, ktorí upozorňujú na hrozbu druhej vlny COVID-19. Jedným z nich je aj premiér Igor Matovič. Premiér spomenul, že vývoj nákazy je v ostatných krajinách opätovne negatívny. Svoj príspevok na sociálnej sieti začal slovami:Užívajme si plody svojej zodpovednosti, ale majme stále napamäti, že hrozba naďalej na nás číha. Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus zďaleka neustupuje – práve naopak – po stabilnom apríli, celý máj výrazne naberá na sile.

Matovič na záver dodal: ,,Tu je graf, z ktorého je vidieť, že z aprílového štandardu +- 75 tisíc denných nových prírastkov ochorenia, sa svet blíži ku 100-tisíc prípadov denne. Vážme a chráňme si to, čo sme spoločnými silami dosiahli. Buďme naďalej ostražití pri akomkoľvek stretnutí s cudzími ľuďmi, najmä tými, ktorí boli v zahraničí.

 

 

Čo píše premiér na svojom Facebooku?

Kým my si na Slovensku užívame ďalší deň nula bez nových prípadov Covid-19, svet zažil včera a predvčerom dva najhoršie dni – každý s počtom 125 tisíc nových nakazených.

Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len obyčajná chrípka, hoci jeho smrtnosť je dnes už dokázateľne mnohonásobne vyššia.

Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len výmysel svetových mocností, len aby mohli manipulovať ľuďmi.

Hlúpi ľudia tvrdia, že opatrenia vlády a hygienikov na Slovensku boli úplne zbytočné, hoci krajiny, ktorých lídri rovnaké hlúposti hlásali, dopadli veľmi zle a zďaleka nie sú na tom dnes tak dobre ako Slovensko.

Pôjdeme naďalej svojou cestou, ktorú nám závidia mnohé krajiny sveta – rozumne a opatrne, na základe rozhodnutí slovenskej vedeckej špičky, tak, aby sme minimalizovali ohrozenie zdravia a životov našich ľudí – bez ohľadu na to, či našu vládu volili alebo nie,)

Keď sa rúbe les, lietajú triesky, hovorí ľudová múdrosť a nám sa to tiež stalo. Popri mnohých rozhodnutiach sa urobilo aj zopár chýb a je mi ich ľúto.

Chápem tiež pocit krivdy každého majiteľa prevádzky, ktorej nebolo umožnené otvoriť, hoci iné prevádzky už otvorené boli.

Chápem tiež pocit krivdy každého, kto by chcel ísť na Slovensko, ale zatiaľ podľa vyrokovaných podmienok s našimi susedmi úplne slobodne nemôže.

Chcem rovnako uistiť každého za celú vládu, Úrad verejného zdravotníctva, Permanentný či Ústredný krízový štáb ako aj za Konzílium slovenskej vedeckej špičky, ktoré rozhoduje o uvoľňovaní opatrení – že čokoľvek čo robíme je konané v dobrej viere a snahe Slovensku v ťažkej chvíli čo najviac pomôcť.

ps. Graf ukazuje svetové denné prírastky nových prípadov – viac info tu: https://www.worldometers.info/coronavirus/

 

Zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matovič upozorňuje: Koronavírusu ešte nemusí byť koniec!”