Ohnisko COVID-19, mesto Wu-chan, oficiálne zakázalo konzumáciu voľne žijúce zvieratá

Úrady vo Wu-chane, v epicentre pandémie koronavírusu, oficiálne zakázali konzumáciu všetkých voľne žijúcich zvierat.

Miestna správa v čínskom meste v stredu uviedla, že spolu so zákazom konzumácie by sa mal Wu-chan stať „útočiskom pre voľne žijúce zvieratá“, v ktorom by mal byť zakázaný prakticky všetok lov voľne žijúcich zvierat s výnimkou lovu pre vedecký výskum či pre zabezpečenie regulácie populácie zvierat.

Ako súčasť zákazu mesto zaviedlo prísne kontroly chovu všetkých voľne žijúcich živočíchov a zakázalo chov akýchkoľvek takýchto zvierat.

Okrem samotného lovu je zakázané aj ich spracovávanie a konzumácia. Okrem zvierat z voľnej prírody, je zakázaná konzumácia aj zvierat chovaných na farmách v celej oblasti.

Ak budú tento zákaz porušovať, Číňania budú dostávať horšie sociálne hodnotenie, ktoré vyjadruje akúsi dosiálnu dôveryhodnoť. Podľa nej majú obyvatelia Číny rôzny prístup k verejným službám.

Odborník na ľudsko-spoločenské vzťahy v Číne, doktor Peter Li, prezradil, že zákaz potrvá až 5 rokov.

On si však myslí, že ani tak dlhá doba nie je dostačujúca, pretože choroby, spôsobené konzumáciou divokých zvierat, sa môžu objaviť aj po 5 ročnej pauze. Doktor odporučil všetkým vyspelým mestám sveta, aby sa k zákazu postavili zodpovedne a aby prestali obchodovať s voľne žijúcimi živočíchmi.

Epicentom najnovšieho druhu koronavírusu mala byť práve tržnica s divokými a exotickými zvierami v tomto meste. Tržnica je vyhľadávaným miestom pre obchodníkov s divokými zvieratami. Tento biznis prinesie ročne krajine okolo 70 miliónov eur.

Zdroj: independent.co.uk,

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ohnisko COVID-19, mesto Wu-chan, oficiálne zakázalo konzumáciu voľne žijúce zvieratá”