Polícia tvrdí, že Slováci zanedbávajú nosenie rúšok. Za 3 hodiny stretli 17 nedisciplinovaných Slovákov

Tradičné policajné kontroly sa dnes udiali netradičným spôsobom. Policajti si dnes posvietili na povinné nosenie rúšok, ktoré platí do odvolania. Kvôli koronavíru je toto nariadenie platné od 25. marca.

Polícia na svojom oficiálnom facebookovom profile vyhlásila, že policajti z Trenčína stretli za 3 hodiny 17 ľudí, ktorí sa na verejnosti pohybovali bez ochranných rúšok. Nezodpovednosť Slovákov polícia odsudzuje a zároveň tvrdí, že podobné kontroly budú od dnešného dňa omnoho častejšie. Polícia Slovákom odkázala: „V kontrolách dodržiavania štátom uložených opatrení budeme pokračovať aj naďalej. Správajme sa všetci zodpovedne a náš život sa tým skôr vráti späť, do normálnych koľají.

Okrem kontroly povinného nosenia ochrany tváre sa polícia zamerala aj na nepovolené popíjanie alkoholu na verejnosti. Pitím alkoholu na verejných priestranstvách sa Slováci dopúšťajú porušovania všeobecne záväzných nariadení. Polícia taktiež riešila fajčenie cigariet na zastávkach MHD či cestujúceho, ktorý do autobusu nastúpil bez rúška. Pánovi bola následne udelená pokuta vo výške 200€.

Na Slovensku sa dnes okrem spomenutých vyhrážal muž svojej lekárke za to, že ho bez ochranného rúška nechcela ošetriť. Vyhrážaním sa dopustil prečinu, kvôli ktorému ho bude polícia stíhať. Dnešným dňom je na Slovensku evidovaných 1 457 nakazených a 26 obetí. Aktuálne je vyliečených 941 ľudí.

https://www.facebook.com/KRPZTN/posts/1080455478999654

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Polícia tvrdí, že Slováci zanedbávajú nosenie rúšok. Za 3 hodiny stretli 17 nedisciplinovaných Slovákov”