Poslankyňa Za Ľudí prehovorila o incidente v parlamente: ,,Kuffa (ĽSNS), prekročil hranice nielej politickej a profesionálnej etiky.“

Včerajšie parlamentné zasadnutie bolo viac bež búrlivé. Na tomto zasadnutí bola prítomná aj naša hlava štátu, Zuzana Čaputová, ktorá si prišla vypočuť správu o práci Verejného ochrancu práv Slovenskej republiky. Prezidentka má právo byť prítomná na schôdzach parlamentu a presne včera ho aj využila. Miesto Zuzany Čaputovej  bolo ako obvykale slávnostne označené Štandardou prezidenta.

Včerajší deň bol však v parlamente veľmi nepríjemný z úplne iného dôvodu. Ako na svojom oficiálnom instagramovom profile zverejnila poslankyňa za stranu Za ľudí, Vladimíra Marcinková, na včerajšom zasadnutí sa odohral incident, z ktorého úržky kolujú virtuálnym svetom.

Poslankyňa k incidentu napísala: ,,V pléne parlamenutu dnes prebehla necitlivá a odporná diskusia o potratoch. Poslanec Kuffa (ĽSNS), prekročil hranice nielej politickej a profesionálnej etiky, ale aj ľudskej, ked‘ sa neštítil hovoriť o mojom tehotenstve a používať ho ako argument pre svoje ideologické teórie.“ Marcinková ho viackrát upozornila na to, že si neželá, aby o nej a ani o jej dieťati hovoril, Kaffu to neodradilo a pokračoval. Následne ho upozornil aj predsedajúci schôdze.

Poslankyňa dodala: ,,Pri vstupe do veľkej politiky som čakala rôzne veci, ale že bude moje ešte nenarodené dieťa terčom politickej manipulácie a útokov, ma dnes veľmi zabolelo.“ Na záver v príspevku napísala, že takýto spôsob komunikácie je len skrývanie sa za náboženstvo, pri ktorom nemajú politici problém ubližovať jednotlivcom a skupinám. Toto vraj už nie je o konštruktívnom dialógu a politických riešeniach, podľa nej to je len šírenie zla a veľmi ju mrzí, že toto sedí v parlamente na toľkých politických stoličkách. 

Ja milujem Kristiánkine fotky a spôsob akým dokáže zachytiť emócie. Trpezlivo okolo vás cupká, nenápadne sa s vami rozpráva a prechádza, a vy ani netušíte kedy tie momenty zveční. Ak pre vás takéto spomienky znamenajú toľko čo pre mňa, a tiež sa k fotografiám radi vraciate, vyberte si dobrého fotografa a spravte si radosť. Zvečnite si svoje životné obdobia. Aj tie bežné, aj tie výnimočné. Nie je to lacná záležitosť, ale ostane vám to navždy 😊. Ja som sa napríklad od začiatku tehotenstva odmietala fotiť. Poviem to tak, ako som to cítila- pripadala som si škaredá. Vyrážky a fľaky po celej tvári, viditeľne navreté žily pod bledou pokožkou, kútiky na perách, opuchnuté nohy. A potom vidíte tie krásne tehotné ženy na instagrame a nechápete čo robíte zle. Kristiánka ma však presvedčila, že je najvyšší čas urobiť nejaké zábery, začať toto obdobie zaznamenávať a prestať s mindrákmi. Teším sa, že som napriek hundraniu, nakoniec prikývla. Jej fotky mi pridali na sebavedomí, a dovolili mi šaliť vás na instagrame dokonalými tehotenskými pózami, aj keď realita je o dosť iná 😂. Ďakujem @kristianakona , mám z týchto záberov veľkú radosť 💛📸. P.S. Veľa fotografov teraz prišlo o príjmy. Zrušili sa svadby, podujatia, naše tváre skrývajú rúška. Ale dá sa vybehnúť do prírody, na vyľudnené miesta alebo vyjsť na dvor, a zopár záberov urobiť. Podporte svojich obľúbených umelcov aj takto, keď máte radi ich tvorbu. Aj fotografov pandémia veľmi zasiahla. Urobte komorným fotením radosť im aj sebe. Objektívy majú dobré, dodržia aj dvojmetrovú vzdialenosť 😉.

5,022 Likes, 86 Comments – Vladimira Marcinkova (Ledecka) (@vladimira.marcinko) on Instagram: „Ja milujem Kristiánkine fotky a spôsob akým dokáže zachytiť emócie. Trpezlivo okolo vás cupká,…“

Celý príspevok si môžete prečítať tu:

Je mi to nepríjemné, ale keďže bol dnešný incident v parlamente verejný a vidím na sociálnych sieťach množstvo útržkových informácií, vyjadrím sa k nemu.
V pléne parlamentu dnes prebehla necitlivá a odporná diskusia o potratoch. Poslanec Kuffa prekročil hranice nielen politickej a profesionálnej etiky, ale aj ľudskej, keď sa neštítil hovoriť o mojom tehotenstve a používať ho ako argument pre svoje ideologické teórie.

Aj po mojom opakovanom upozornení, že si neželám, aby hovoril o mne a mojom dieťati, pokračoval. Viackrát ho za jeho výroky upozornil aj predsedajúci schôdze. Poviem vám, že pri vstupe do veľkej politiky som čakala rôzne veci, ale že bude moje ešte nenarodené dieťa terčom politickej manipulácie a útokov, ma dnes veľmi zabolelo.

Ľudia čo sa skrývajú za náboženstvo a pri tom nemajú problém ubližovať jednotlivcom aj skupinám, vetu po vete, nemajú čo v politike robiť. Toto nie je o pluralite názorov. Ani o konštruktívnom dialógu a politických riešeniach. Toto je len šírenie zla a nenávisti. Neviem pre to nájsť v politike miesto a mrzí ma, že toto zlo sedí v parlamente na toľkých poslaneckých stoličkách.

Je mi to nepríjemné, ale keďže bol dnešný incident v parlamente verejný a vidím na sociálnych sieťach množstvo útržkových informácií, vyjadrím sa k nemu. V pléne parlamentu dnes prebehla necitlivá a odporná diskusia o potratoch. Poslanec Kuffa prekročil hranice nielen politickej a profesionálnej etiky, ale aj ľudskej, keď sa neštítil hovoriť o mojom tehotenstve a používať ho ako argument pre svoje ideologické teórie. Aj po mojom opakovanom upozornení, že si neželám, aby hovoril o mne a mojom dieťati, pokračoval. Viackrát ho za jeho výroky upozornil aj predsedajúci schôdze. Poviem vám, že pri vstupe do veľkej politiky som čakala rôzne veci, ale že bude moje ešte nenarodené dieťa terčom politickej manipulácie a útokov, ma dnes veľmi zabolelo. Ľudia čo sa skrývajú za náboženstvo a pri tom nemajú problém ubližovať jednotlivcom aj skupinám, vetu po vete, nemajú čo v politike robiť. Toto nie je o pluralite názorov. Ani o konštruktívnom dialógu a politických riešeniach. Toto je len šírenie zla a nenávisti. Neviem pre to nájsť v politike miesto a mrzí ma, že toto zlo sedí v parlamente na toľkých poslaneckých stoličkách.

4,871 Likes, 102 Comments – Vladimira Marcinkova (Ledecka) (@vladimira.marcinko) on Instagram: „Je mi to nepríjemné, ale keďže bol dnešný incident v parlamente verejný a vidím na…“

Zdroj: Instagram/vladimira.marcinkova