Potrebujete vycestovať? Česko a Maďarsko môžete navštívať až na 48 hodín bez povinnej karantény

Dve susedné krajiny Slovenka, sa po dohode rozhodli otvoriť hranice pre Slovákov až na 48 hodín bez toho, aby mali následne povinnosť absolvovať povinnú karanténu. Už od stredy tohoto týždňa môžu Slováci vycestovať na menej ako 48 hodín do Česka a Maďarska. Následne nebudú musieť postúpiť testy na koronavírus a ani povinnú 2 týždňovu karanténu.

Igor Matovič o uvoľnení opatrení prehovoril na sociálnej sieti, prostredníctvom príspevku, v ktorom spomenul, že toto pravidlo platí obojstranne a tak môžu Česi a Maďari cestovať k nám rovnako ako my k nim. Rozhodnutie učili na základe vzájomnej dohody s maďarským premiérom Viktorom Orbánom a českým predsedom vlády Andrejom Babišom.

Matovič okrem toho potvrdil, že vo včerajších hodinách oslovil Orbána, aby potvrdil, prípadne zamietol návrh otvorenia hraníc pre Slovákov. Orbán návrh potvrdil a tak budú Slováci, rovnako ako Maďari, môcť vycestovať do susednej krajiny na menej ako 48 hodín bez toho, aby im hrozila karanténa, alebo test na COVID-19.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219487925521255&set=a.1793921480285&type=3&theater

Premiér vo svojom facebookovom príspevku dodal:

Práve som dovolal s Andrejom Babišom. A výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény.“

Konzílium epidemiológov, hygienikov a verejných zdravotníkov na pondelňajšom stretnutí rokovali o cestovaní až do ôsmich krajín, vrátane Českej republiky, Rakúska, Maďarska, Poľska, Chorvátska, Slovinska, Nemecka a Švajčiarska, avšak to nebude úplne možné z dôvodu, že si niektoré krajiny vyžadujú negatívne výsledky testu na COVID-19.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Potrebujete vycestovať? Česko a Maďarsko môžete navštívať až na 48 hodín bez povinnej karantény”