Profesor Krčméry odchádza zo Slovenska. Pozrite sa kde a prečo ide preč

Svoje pôsobenie v Ústrednom krízovom štábe počas koronavírusu len pred pár dňami ukončil Profesor Krčméry. Rozhodol sa tak na základe svojho zdravotného stavu, ale aj kvôli dovŕšeniu dôchodkového veku.

Aktuálne však prezradil, že sa jeho plány s pokojným dôchodkom zmenili. Profesor je slovenský lekár, vedec, odborník na tropickú medicínu, infektológiu, onkológiu, vysokoškolský pedagóg, zakladateľ zdravotníckych, sociálnych zariadení a zahraničných humanitárnych misií v rozvojových krajinách. Profesor sa v posledných týždňoch aktívne zapájal do riešenia problému koronavírusu na území SR. Je váženým členom Ústredného štábu a vážia si ho nie len lekári, ale aj politici a iní odborníci. Krčméry podotkol, že aktuálny vývoj koronavírusu naznačuje, že sa druhá vlna na Slovensku vôbec neobjaví.

Krčméry sa aktuálne rozhodol vycestovať do Grécka alebo do Libanonu, no nie na dovolenku. O svojom pláne prezradil: „Zvažujem medzi Libanonom a gréckymi ostrovmi, kde sú tri veľké utečenecké tábory. Intenzívne komunikujem, zdá sa, že budúci týždeň budem môcť ísť, najneskôr do konca mesiaca do niektorého z týchto táborov.“  povedal pre  PLUS JEDEN DEŇ. Profesor chce v Grécku riešiť závažné problémy, ktoré ohrozujú utečencov na celom svete. Okrem tuberkolózy to je HIV či malária. Zdôraznil, že v oblasti Grécka je niekoľko slovenských lekárov, ktorých treba prestriedať.

https://www.instagram.com/p/B3l1TNAnzyi/

Zdroj: hitky.sk

/  PLUS JEDEN DEŇ.

zdroj titulnej foto : Dr. Igor Bukovský – AKV

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Profesor Krčméry odchádza zo Slovenska. Pozrite sa kde a prečo ide preč”