Turistická sezóna v Grécku začne už o pár dní. Dovolenkári nepotrebujú test a ani niekoľkodňovú karanténu

15. júna sa v Grécku spustí oficiálna dovolenková sezóna. Krajina sa chystá otvoriť všetky dovolenkové rezorty. O otvorení sezóny informoval Kyriakos Mitsotakis, grécky premiér, ktorý spomenul, že turistom bude povolený vstup bez preukázania sa negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Okrem testu nebude potrebné podstúpiť ani karanténu po prílete.

Krajina sa však chystá vykonávať náhodné testy, ktorých realizáciu potvrdil Harry Theoharisgrécky minister turizmu.Už začiatkom júla by sa mali okrem najväčšieho letiska v krajine, v Aténach, otvoriť a ostatné menšie letiská v celom Grécku. Dovtedy bude otvorené len spomínané aténske letisko.

 

Grécko v prvých mesiacoch letnej sezóny očakáva turistov z Nemecka,

balkánskych krajín a taktiež z krajín severnej Európy. Minister dodal, že krajina sa pripravuje na prípadné problémy aj zväčšovaním zdravotníckych kapacít v prímorských letoviskách. Okrem toho sa odborníci pripravujú na prípadny záložný plán pre opätovné šírenie COVID-19. Hotelové komplexy budú mať okrem prísnych hygienických pravidiel az prítomného lekára.

Grécka ekonomika je závislá od turistického priemyslu. Agentúra AFP informovala o tom, že obmedzenia, prijaté proti koronavírusu, znížili úroveň ekonomiky viac, ako sa predpokladalo. Grécko však v posledných dňoch pristúpilo k uvoľňovaniu opatrení, pretože zaznamenali rapídny pokles nakazených. Tento víkend boli okrem iného v krajine otvorené kaviarne a reštaurácie. Od dnešného dňa môžu Gréci cestovať po celom pevninskom Grécku. Grécko zaznamenalo celkovo 2850 prípadov nákazy a 166 úmrtí, spôsobených nákazou COVID-19.

Zdroj: cas.sk