Vstup do Chorvátska je povolený pod jednou podmienkou. Stačí urobiť toto !

Chorvátsky minister vnútra, Davor Božinović, nepriamo potvrdil informáciu, ktorá hovorí o otvorení chorvátskych hraníc pre turistov za splnenia jednej podmienky. 

Podľa všetkého, Chorvátsko otvorilo hranice veľmi potichu a to preto, aby nespôsobili rozruch. Turisti tak do Chorvátska môžu cestovať už od 9. mája. Chorvátsky denník Jurarnji list  prezradil, že stačí, aby turisti preukázali „hospodársky záujem“ pre krajinu. Hospodársky záujem zahŕňa preukázanie sa rezerváciou od hotela, alebo od inej podoby krátkodobého ubytovania. Výnimkou však tvoria osoby, ktoré boli do krajiny pozvané ekonomickým subjektom. Chorvátsko zverejnilo oficiálny dokumnet, ktorý situáciu vysvetľuje, no zmienka o turistoch tam žiaľ nie je.

V Chorvátsku platí 14-dňová povinná karanténa, ktorá by však pre osoby s hospodárskych záujmom platiť nemala. Minister vnútra a šéf štábu civilnej ochrany, Davor Božinović, všetky spomenuté informácie nepriamo potvrdil. Spomenul, že osoby, ktoré na hraniciach doložia rezerváciu ubytovania, budú do Chorvátska bez problémov pustené.

Minister však zdôraznil potrebu dodržiavania písomných pokynov krajiny pre správanie sa počas koronavírusu. Medzi nimi sa nachádza aj to, aby sa dovolenkujúci zdrživali v objekte, ktorý majú rezervovaný. Kúpanie v mori povolené je, no za dodržiavania hygienických pravidiel.

Zdroj: tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vstup do Chorvátska je povolený pod jednou podmienkou. Stačí urobiť toto !”