Za krádež jedla v hodnote 5,26 € jej hrozí trest odňatia slobody na pol roka

Na Slovensku, konkrétne v Dubnici, sa minulý týždeň odohrala krádež jedla v malej hodnote 5,26 €. Len 34 ročná žena sa jedlo rozhodla ukradnúť v potravinách, no netušila, že táto navinná krádež, klasifikovaná ako priestupok, sa premení na prečin, za ktorých skončí za mrežami až na 6 mesiacov dočítate sa v reportáži od Televízia Markíza .

Hovorkyňa polície v Trenčíne prezradila: ,,Obvinená žena odcudzila v obchodnom dome bez použitia násilia potraviny v hodnote 5,26 € a to tým spôsobom, že tento tovar si povkladala do prinesenej kabelky a prešla cez pokladničnú zónu bez zaplatenia.” Mladá, 34 ročná žena, je aktuálne obvidená z prečinu krádeže.

Mláda žena bude zrejme za mrežami až pol roka z dôvodu, že tento rok, konkrétne 13. mája 2020, už raz bola v Trenčíne rozhodnutím Okresného súdu, odsúdená pre prečin krádeže. Podľa zákona, trest odňatia slobody hrozí tomu, kto bol za rovnaký prečin v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdený.

Podľa televízie Markíza je žena na pohľad podvyživená a jediné čo chcela, bolo zjesť cibuľu a kravský syr. Pri predchádzajúcom odsúdení bol žene uložený podmienečný trest odňatia slobody na 6 mesiacov, pričom mala skúšobnú dobu jeden rok. Jednou z podmienok je v skúšobnej dobe aj snaha o nájdenie zamestnania.

Zdroj: Televízia Markíza