11 príznakov toho, že vaša osobnosť je natoľko silná, že tým odstrašujete svoje okolie

Existuje niekoľko dôvodov, prečo je človek sám. Počnúc od energie, ktorá z nás vychádza, cez osobnostné vlastnosti, ktoré máme a atmosféry, ktorú v sebe nesieme. A niekto, kto disponuje výraznejšou osobnosťou, dokáže svoje okolie vystrašiť len tým, že je sám sebou.

To však neznamená, že sa musíte okamžite meniť. Možno ste len neobrúsený diamant a snažíte sa urobiť tento svet lepším miestom nielen pre seba, ale aj pre tých, ktorí sú okolo vás. No vaša čestnosť, priamosť a otvorenosť mätie ľudí a ohrozuje ich jednoduchosť sveta, ktorú si vytvorili.

 

Toto je 11 príznakov toho, že vaša osobnosť je natoľko silná, že iným ľuďom naháňa strach:

 1. Ste mimoriadne čestný človek

Ceníte si poctivosť nad všetko ostatné. Ste vždy pripravení pustiť sa do nepríjemného rozhovoru, prejsť rovno k veci a vyjadriť svoj názor. Ale pamätajte, že nie každý je pripravený počuť pravdu.

 1. Problémy sa snažíte riešiť okamžite

Ak sa ocitnete v ťažkej situácii, nie ste osoba, ktorá sedí a čaká, kým všetko nevyrieši samo. Namiesto toho sa okamžite pokúsite nájsť riešenie problému a nebojí sa prevziať na seba zodpovednosť.

 1. Nemáte strach z intimity

Je úžasné, koľko ľudí dnes v spoločnosti hovorí, že chápu dôležitosti intimity, no zároveň sa jej úspešne snažia vyhýbať. Chápete však, že intimita môže byť na rôznych úrovniach a je potrebná nielen v romantických, ale aj v priateľských a rodinných vzťahoch. Vezmite si niečo také jednoduché ako je napríklad objatie alebo potľapkanie po chrbte.

 1. Ste plný energie vo všetkom čo robíte

Chcete žiť svoj život naplno a zažiť všetko, čo môžete. Mnohí ľudia však takéto niečo nepreferujú a radšej ostávajú ukrytí vo svojej zóne komfortu. Preto potrebujete ľudí, ktorí taktiež vyhľadávajú extrémy a neboja sa objavovať nepoznané.

 1. Pýtate sa mnoho otázok

Hoci sa v tomto momente môže ľuďom zdať, že sa ich pokúšate vypočúvať, pravdou je, že ich chcete len lepšie spoznať. Nepýtate sa ich na detaily, skutočne im chcete srdečne porozumieť a vaše otázky sú najlepším spôsobom, ako to urobiť.

 1. Nemáte radi čakanie

Rozumiete hodnote priateľstva, ale keď príde na čakanie, stáva sa z vás človek, ktorý neobsedí na jednom mieste. Ak vás niekto núti čakať, potom sa musí dozvedieť, že váš čas je pre vás hodnotný. Svoj čas, úsilie a energiu venujete len ľuďom, ktorí si to skutočne zaslúžia.

 1. Ste ako detektor lží

Keď sa niekto správa nespoľahlivo alebo nečestne, vo vašej hlave vám začne blikať červené svetielko a varuje vás, že ide o klamstvo. Takýto človek u vás nemá šancu. Nekomunikujete s tými, ktorí vás nerešpektujú dostatočne na to, aby k vám boli čestní.

 1. Ste otvorený

Mnohí ľudia majú neuveriteľne konzervatívne zmýšľanie, ktoré je uzavreté pre všetko nové. Ste pravým opakom týchto ľudí, pretože ste otvorení a pripravení prijímať nové myšlienky, koncepty a možnosti.

 

 1. Máte jasnú predstavu o tom, čo chcete

Vaše ciele sú vašou najvyššou prioritou, čo môže byť nevyhovujúce pre iných ľudí. Nebuďte však príliš sebeckí – skúste popremýšľať o tom, či vaša činnosť nikomu neuškodí.

 1. Ste človek zvyku

Konzistencia a návyky vytvárajú pevný a predvídateľný základ, na ktorom môžete stavať svoj život. Radi by ste vedeli, čo očakávať a ako sa na veci pripraviť, nemáte záujem o prekvapenia.

 1. Nemáte záujem o chvíľkové vzťahy

Jedna noc či víkendové stretnutie nie je ani zďaleka to, čo by vás priťahovalo. Ak sa vám niekto páči, hráte vabank. Radšej sa teda oddávate hlbokému a serióznemu vzťahu s nemalou dávkou iskrenia.