17-ročnú Juditu obžalovanú z vraždy spolužiaka už nezastupuje Lipšic. TOTO má byť dôvod prečo!

Nešťastný prípad sa odohral 16. mája 2019, keď 51 bodným zraneniam podľahol len 16-ročný Tomáš. V byte na žilinskom sídlisku ich podľa výpovede 17-ročnej Judity mal napadnúť falošný odpočtár elektriny. No Krajská prokurátúra z výsledkov potvrdila, že na noži v Juditinej izbe sa nenachádzala DNA tretej osoby ale iba jej a Tomášova krv. Tohto kontroverzného prípadu sa ujal Daniel Lipšic, ktorý začal zastupovať Juditu na podnet širšieho okruhu ľudí aj samotných rodičov obžalovanej.

 

Obvinená Judita pred súdom

Zdroj: tvnoviny.sk

 

No aktuálne pre portál TV Noviny prezradil, že už 17-ročnú Juditu zastupovať nebude. Dôvodom má byť nespolupráca obžalovanej podľa odporúčaní advokáta. „Klient napriek poučeniu advokátom trvá na tom, aby advokát postupoval podľa jeho pokynu,” znelo odvôvodenie Lipšica. Najbližšie pojednávanie by malo prebehnúť zajtra (26. júna), na ktorom by mali vypovedať znalci.

Daniel Lipšic

Daniel Lipšic updated his cover photo.

 

Okrem toho meno Daniela Lipšica v súčasnosti “visí vo vzduchu” v súvislosti s voľbou generálneho prokurátora. Avšak ministerka spravodlivosť Mária Kolíková aj prezidentka Zuzana Čaputová sú v tomto smere zdržanlivé. Naopak koalícia je odhodlaná v prospech Lipšica zmeniť aj zákon. Zmeny by sa mali týkať rozšírenia oblasti kompetentných, ktorí môžu kandidátov navrhovať a uchádzačov by dokonca malo čakať aj verejné vypočutie.