Budú sa toho roku vyplácať 13. dôchodky? Krajniak tvrdí, že dôchodcom majú prispieť ich deti!

Téma 13. dôchodkov bola veľmi horúcou tesne pred “výmenou” celej vlády. Naďalej tak zostáva jednou z najdiskutovanejších na politickej pôde. To či sa budú alebo nebudú tohto roku vyplácať 13. Dôchodky býva kameňom úrazu celej koalície. Názory sú tak rôzne čo koalíciu delí na 2 tábory. O záujmy senior sa bije hlavne strana Borisa Kollára – Sme rodina.

Minister financií, Eduard Heger, prizvukoval v mimoriadnej relácii TV Markíza to, že vyplácanie 13. dôchodkov by krajinu stálo nemali peniaz. Malo by tak ísť až o 430 miliónov eur, ktoré vôbec nie sú zarátané v rozpočte krajiny. Dôvodom je tak odsúhlasenie zákona na poslednú chvíľu, respektíve tesne pred nástupom novej vlády. To postavilo novú zostavu do úzkych, keďže tieto peniaze musia niekde “nájsť”.

 

Aj napriek tesnému rozpočtu je líder strany Sme rodina, Boris Kollár, presvedčený o tom, že seniori musia dostať viac peňazí ako doteraz. Je to pod podmienkou, že ak sa tak nestane, je rozhodnutý odísť z koalície. Obdobný názor má aj Milan Krajniak – minister práce, sociálnych vecí a rodiny. Sám tak verí, že 13. dôchodky by mali byť vyplatené už tohto roku. No po stretnutí so seniorskými organizáciami prišiel s novým návrhom.

,,Pracujúce deti by mali prispievať na penzie svojich rodičov. Išlo by o princíp troch grošov, kedy deti vracajú peniaze svojim rodičom za výchovu a takto im symbolicky pomáhajú,“ predstavil svoj návrh. Podľa neho stojí rodičov výchova jedného dieťaťa až do dovŕšenie 20. roku života v rozmedzí 50 až 70 tisíc eur. Za obetovanú kariéru či časť príjmu by tak od detí mali rodičia dostať symbolické poďakovanie.

 

 

Čo si o Krajniakovom návrhu myslíte Vy? Má sa o dôchodcov primárne postarať štát alebo ich deti?

zdroj: hitky.sk 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Budú sa toho roku vyplácať 13. dôchodky? Krajniak tvrdí, že dôchodcom majú prispieť ich deti!”