Dcéra Jany Kirschner chcela vedieť, čo je rasizmus. Speváčka jej to vysvetlila netradičným spôsobom

Pred niekoľkými dňami sa v Amerike udial incident, ktorý zasiahol ľudí na celom svete. Boj proti rasizmu sa stal realitou, ktorá sa nesmie zastaviť. K nešťastnej udalosti zabitia Afroameričana Georgea Floyda sa vyjadrila aj známa slovenská speváčka Jana Kirschner. K tejto téme sa vyjadrila nezvyčajným spôsobom. Svoj príspevok zverejnila na Instagrame s fotografiou svojej dcéry, ktorá drží transparent s nápisom „NO TO RACISM“.

Speváčka vo svojom príspevku spomína: „Keď sme našli na zemi ležať tento nápis, moja vtedy 6 ročná dcéra sa ma opýtala: “Mami, what does it mean racism?” Jana jej na otázku spočiatku nevedela odpovedať, pretože sa nad tým nikdy nezamýšľala, no napokon vymyslela odpoveď ako z učebnice. Inšpirovať by sa mali všetci rodičia. Celý príspevok si môžete prečítať tu:

Ked sme našli na zemi ležat tento nápis, moja vtedy 6 ročná dcéra sa ma opýtala: „Mami, what does it mean racism?“ Ako len vysvetlit tú vec? Všimla som si, že deti prirodzene necítia potrebu delit ludí do kategórií, nevychádza to z nás, nie je nám to dané ani prirodzené. TO niečo prichádza neskôr. Pod vplyvom názorov komunít, kde vyrastáme, spoločnosti, kde žijeme a pracujeme, inštitúcií ku ktorym vzhliadame a vkladáme do nich našu dôveru…Verím, že raz príde čas, keď sa nás naše deti opýtajú tú istú otázku a my budeme môcť povedať : „That’s history.“ One love, one heart. #blackouttuesday #theshowmustbepaused #justiceforgeorgefloyd

Welcome back to Instagram. Sign in to check out what your friends, family & interests have been capturing & sharing around the world.

Pod zverejnenú fotografiu napísala: „Keď sme našli na zemi ležať tento nápis, moja vtedy 6 ročná dcéra sa ma opýtala: “Mami, what does it mean racism?” Ako len vysvetliť tú vec? Všimla som si, že deti prirodzene necítia potrebu deliť ľudí do kategórií, nevychádza to z nás, nie je nám to dané ani prirodzené.

TO niečo prichádza neskôr. Pod vplyvom názorov komunít, kde vyrastáme, spoločnosti, kde žijeme a pracujeme, inštitúcií ku ktorým vzhliadame a vkladáme do nich našu dôveru…Verím, že raz príde čas, keď sa nás naše deti opýtajú tú istú otázku a my budeme môcť povedať : “That’s history.” One love, one heart.“

Zdroj: funradio.sk