Pandémia ich rozdelila: Dojímavé stretnutie po odlúčení manželov, ktorý sú spolu už 70 rokov!

S nástupom pandémie koronavírusu boli mnohé rodiny od seba odlúčené. Návštevy v nemocniciach či v sociálnych zariadeniach boli zakázané aj mnohí živitelia rodiny ostali “uväznení” v zahraničí. Smutný príbeh so šťastným koncom prežili aj manželia Jean (89) a Walter (91) Willard, ktorý sú zosobášený už úžasných 70 rokov. Vďaka vľúdnosti pracovníkov domova dôchodcov mohli byť manželia po dlhom odlúčení opäť spolu.

Trávili spolu každú chvíľu

Dcéry, Wendy a Wanda, rozpovedali pre portál CBS6 príbeh ich rodičov. Tvrdia, že aj na svoj vek boli obaja z nich zdraví až do minulého roka. Mama Jean spadla a zlomila si panvu, neskôr bola prevezená do domova dôchodcov v meste Troy. Okrem toho javila aj známky demencie. Našťastie pre Waltra bol domov dôchodcov neďaleko ich domu a preto ju tam chodila navštevovať každý deň.

Môj otec tam chodieval každý deň a strávil tam s ňou takmer celý deň, zo začiatku tam bol od skorého rána až do času, keď išla spať,” prezradila dcéra Wendy. No nástup pandémie nerozlučnú dvojicu rozdelil, keďže kvôli opatreniam boli domovy dôchodcov uzavreté. Nemalo to na nich dobrý vplyv, keďže Jean preplakala celé dni a chcela sa so svojim manželom stretnúť. Podľa Wendy to odvtedy išlo s otcom “dole vodou”. 

 

Zdroj: cbs6albany.com

S Walterom to nevyzeralo dobre

Dôkazom toho je aj to, že Walter spadol a spôsobilo mu to krvácanie do mozgu. Podstúpil operáciu a neskôr ho prijali do rehabilitačného centra. Preto rodina ďalej nezaháľala a snažila sa rodičov opäť spojiť. Nebolo to ale ľahké, keďže protokoly boli prísne a preto nemohli Waltra previesť do domova dôchodcov, kde bola aj jeho manželka Jean.

Príjmová kancelária ich zamietla so slovami: “Máme prípady koronavírusu a nemôžeme nikoho pustiť dnu.”. Wendy však objasnila kompetentným jej obavy, že jedného z nich môžu hocikedy stratiť. Preto sa bála, že jej rodičia sa už nikdy neuvidia. “Je niečo čo by sa dalo spraviť? Sme odhodlaní riskovať, môj otec je ochotný riskovať,” prosila Wendy. Hneď po odoslaní správy ju kontaktovali a boli odhodlaní Wendy a jej rodičom dopriať čo chcú – byť opäť spolu. 

Dvojica sa tak mohla po dlhom odlúčení mohla opäť stretnúť. Obe dcéry boli šťastím celé bez seba a neubránili sa slzám, keď dostali dobrú správu. Jean a Walter počas celého stretnutia plakali, objímali a prišla aj pusa. “Oh zlatko som tak rád, že ťa vidím,” povedala Jean Walterovi. Teraz má dvojica spoločnú izbu v domove dôchodcov a vidia sa tak každý deň!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pandémia ich rozdelila: Dojímavé stretnutie po odlúčení manželov, ktorý sú spolu už 70 rokov!”