Počet nakazených opäť stúpa: Matovič nevylučuje opätovné zavedenie opatrení či povinnej štátnej karantény

Katastrofické scénare týkajúce sa pandémie koronavírusu obišli Slovensko našťastie veľkým oblúkom. V porovnaní s inými krajinami má tá naša situáciu viac menej pod kontrolou.

Prísne opatrenia sa uvoľnili, ľudia už môžu cestovať do takzvaných bezpečných krajín. Rovnako bola zrušená povinná štátna karanténa aj “e-karanténa” no premiér uvažuje o jej opätovnom zavedení.

Môžeme slobodne cestovať do ďalších 16 európskych krajín,)

No Description

 

Reagoval tak na margo nových čísel nakazených z utorka 16. júna, kedy na Slovensku pribudlo 9 nových prípadov. „Musíme byť pripravení a sme pripravení opäť zavádzať obmedzujúce opatrenia, ale nielen obmedzujúce, ale také, ktoré budú chrániť všetkých obyvateľov na Slovensku,“ vyjadril sa pred novinármi Igor Matovič.

Za príklad uviedol aj iné krajiny, ktoré teraz sužuje druhá vlna pandémie čo predstavuje pri otvorených hraniciach veľké riziko aj pre našincov. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Igor Matovič (@igor_matovic_olano),

 

Ako už bolo spomenuté, povinná štátna karanténa aj e-karanténa sú od 10. júna zrušené. Teraz teda platí, že ak sa nevraciate s takzvaných bezpečných krajín, mali by ste podstúpiť domácu karanténu. Čo sa týka novozavedenej (už aj zrušenej) e-karantény, premiér sa vyjadril, že bola “dramaticky menej efektívna” ako povinná štátna karanténa.