Teória 5G o sprisahaní sa stala ešte nebezpečnejšou. Ľudia sa boja 5G pritom na to nemajú dôvod

Jednou z nevýhod sociálnych médií je to, že umožňuje prekvitať konšpiračným teóriám a šíriť ich ako požiar. A hoci mnohé z nich samy o sebe zostávajú neškodné, ich nekontrolované rozširovanie viedlo k obdobiu nedôvery voči odborníkom vrátane vedcov a dokonca k fyzickému nebezpečenstvu pre niektorých ľudí.

Posledným príkladom tohto znepokojujúceho trendu v Spojenom kráľovstve je teória 5G o sprisahaní.

Vzorom tohto sprisahania je štandardná „smrť žiarením“, ktorá sa prejavuje pri predchádzajúcich technologických pokrokoch, ako sú Wi-Fi a Bluetooth, napriek dlhoročným štúdiám o bezpečnosti elektromagnetického poľa. Začiatkom roka sa z neho stalo niečo zlovestnejšie, keď ho francúzska konšpiračná webová stránka Les moutons enrages (ďalej len „besná ovca“) spojila s pandémiou Covid-19.

Očividne to nie je dôvod, aby si niekto myslel, že rádiová vlna určitej frekvencie by mohla vytvoriť nákazlivý vírus. Ale to nezastavilo ľudí, ktorí zdieľajú túto teóriu na sociálnych sieťach. Oheň rozprúdili rozhodne celebrity, ako Woody Harrelson, boxer Amir Khan a speváčka Keri Hilson, ktorí zdieľali všetky videá a články na túto tému.

Táto kampaň dezinformácií viedla k množstvu podpaľačských útokov na telefónne veže.

Je to zvláštne, pretože sme si istí, že nikto sa naozaj nesťažuje na rýchlejší internet, ani na útoky na telekomunikačných pracovníkov, bez ohľadu na to, či pracovali na inštaláciách veží 5G alebo nie.

Správy o tom, že v Spojenom kráľovstve došlo k 77 podpaľačským útokom na stožiare mobilných telefónov a 180 prípadov zneužitia. Spoločnosť Openreach, ktorá poskytuje údržbu britskej širokopásmovej infraštruktúry, zaznamenala za posledných päť týždňov 63 prípadov zneužitia voči svojim zamestnancom. Guardian uvádza, že inžinier Naveed Q musel utiecť pred skupinou 15 ľudí. „Sme dobre pripravení na riešenie náročných zákazníkov,“ uviedol Michael Guardian, inžinier spoločnosti Openreach v severnom Londýne. „Od Covid-19 sme ešte nikdy predtým nezažili takéto zneužívanie.“ Kolegovia odchádzajú ráno do práce a v ich mysliach prebieha otázka: „Bude to dnes bezpečný deň ?“

Michaela napadli trikrát a vyvrcholilo to hrozivým verbálnym napadnutím, a to napľutím do tváre. Následne sa Michael musel izolovať na dva týždne potom, čo začal mať príznaky Covid-19. Existujú tiež správy, že v USA sú obvinení z „hrozby teroru“ tým, že úmyselne riskovali infikovanie Covid-19.

14. apríla bol útok na telefónny stožiar postavený s cieľom slúžiť Birminghamovej nemocnici NHS Nightingale Hospital, ktorý bol vytvorený úmyselne pre pacientov s ochorením na Covid-19. Je ešte viac znepokojujúce, že pacientom chceli odoprieť dokonca aj malé radosti z telefonovania alebo video hovoru s blízkymi. Z dôvodu sebeckých činov niekoľkých podvedených konšpiračných teoretikov.

Zdroj: www.iflscience.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Teória 5G o sprisahaní sa stala ešte nebezpečnejšou. Ľudia sa boja 5G pritom na to nemajú dôvod”