Boj o deti sa skončil: Americký súd posiela synov Very Wisterovej na Slovensko!

Ešte v októbri minulého roka obletela médiá správa o zminutí synov Very Wisterovej. Tie mal údajne uniesť jej bývalý manžel Jeremy Hulsh. Theo (6) a Harlow (8) tak mali byť s otcom na súdom povolenom stretnutí no z neho sa už nevrátili.

Hulsh Wisterovej nedvíhal telefón, tu sa začali dlhé mesiace trápenia a naťahovania o deti. Americký súd tak koniec koncov rozhodol a deti sa vracajú k mame na Slovensko!

Deti súd po rozvode zveril matke

S Hulshom sa spoznali v roku 2008 počas dovolenky v jeho rodnom Izraeli. O dva roky neskôr sa zamilovaný párik vzal a v Izraeli, kde spolu spočiatku žili, splodili dvoch synov. Po šiestich rokoch však ich manželstvo skrachovala a Vera prišla s deťmi na Slovensko. Tu sa začali prvé “opletačky” so súdmi týkajúce sa rozvodu a starostlivosti o ich dve maloleté deti. Súd zveril deti do opatery matky a otec ich mohol vídať v utorky, štvrtky a každý druhý víkend na 3 hodiny.

Všetko však muselo prebiehať v prítomnosti matky alebo ňou poverenej osoby. V osudný deň mu však Wisterová asi príliš verila deti s ním nechala samé.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vera Wisterova (@verawister),

Veľmi mu dôverovala

V októbri 2019 si od moderátorkiného otca deti vyzdvihol Hulsh v jednom z bratislavských nákupných centier v Petržalke. Deti mali byť údajne iba v teplákoch a tričkách. V danom čase ich podľa Nového Času previezol autom do Maďarska a odtiaľ odleteli do Londýna súkromným lietadlom. Cieľovou destináciou bolo kanadské Toronto no neskôr však aj s unesenými deťmi zakotvil v Chicagu. Wisterová ani len netušila, kde sa jej deti nachádzajú keďže otec, ktorý bol naposledy s nimi si vypol telefón.

 

Vyhratý súd! Wisterová dostane

Zdroj: facebook.com

 

Už budú s mamou

No po dlhom dokazovaní sa konečne moderátorka dočkala rozsudku. Sudkyňa Virginia M. Kendall zo súdu v Illinois rozhodla, že sa deti musia vrátiť na Slovensko do 21 dní od vyhlásenia rozsudku. Všetko má byť tak v réžii Verinho exmanžela, ktorý musí navyše zaplatiť aj náklady spojené s pojednávaním.

„Súd dal Vere za pravdu v tom, že sa z Izraela presťahovali na Slovensko, kde plánovali žiť. Dôkazom mal byť aj fakt, že sa v Izreali zbavili akýchkoľvek záväzkov a deti po príchode na Slovensko prihlásili do škôlky a k lekárom. Sudkyňa sa preto nechala počuť, že domovom detí je Slovensko, nakoľko väčšinu svojich životov strávili tu,“ informuje Nový Čas

Men at work.

No Description

 

Problémom však je, že po vyslovení rozsudku sa Jeremy Hulsh okamžite odvolal. Ten súd požiadal aby sa vykonanie rozsudku na 21 dní pozastavilo. Takto dal očividne najavo, že deti tak skoro do Európy k matke poslať nechce.

Aj keď bol pre Veru rozsudok určite viac ako potešujúci, musí však aj naďalej rátať s tým, že sa ich biologický otec len tak nevzdá.

Rays of Light #sunshine #rayoflight #happiness #mybaby

No Description

zdroj foto: verawister