Čo robiť, ak sa vám niekto blízky vyhýba? Vyskúšajte tento trik

Čo robiť, keď komunikácia s blízkou osobou vám už neprináša radosť a máte pocit, akoby bola nútená? Prečo sa raz harmonické vzťahy premenia na vyhýbanie? Ako zistiť, že vás už osoba nepotrebuje? A čo je najdôležitejšie, stojí za to pokúsiť sa nadviazať vzťahy s niekým, kto sa o to nezaujíma?

červená, kábel, káblePexels

 

KOMUNIKÁCIA S BLÍZKYMI ĽUĎMI

Hlavné tajomstvo úspešnej komunikácie s ľuďmi spočíva v schopnosti rozpoznať a správne interpretovať ich reakcie na váš vzájomný vzťah.

Pochopiť, že osoba už nemá záujem s vami komunikovať, je veľmi jednoduché. Ľudia sa len zriedka snažia zakryť svoju ľahostajnosť. Najčastejšie sa používa veľmi špecifická a jasná fráza, ktorá hovorí, že človek s vami nemôže teraz hovoriť.

Táto veta znie takto: „Príď zajtra/zavolaj mi zajtra, dnes som príliš zaneprázdnený/á.“ Existuje veľa variantov tejto výhovorky, ale význam zostáva rovnaký. Človek jednoducho nechce s vami zdieľať svoje myšlienky, čas a emócie.

Ázijčan, bar, brainstormingPexels

 

Samozrejme, nehovoríme o tých prípadoch, kedy je človek skutočne zaneprázdnený, či už prácou alebo rodinným životom. Nikto nevie predpovedať problémy v práci alebo so zdravím. Čokoľvek sa môže stať.

Keď však túto vetu budete počuť pravidelne, mali by ste uvažovať aspoň o tom, ako dlho chcete bojovať proti zamestnaniu, dôležitejším veciam a ľuďom, aby ste sa stali prioritou pre daného človeka.

V skutočnosti, bez ohľadu na to, ako veľmi sme zaneprázdnení, voľnú hodinu na vypitie si kávy s priateľom alebo na výmenu pár slov si určite nájdeme.

alkoholické nápoje, bar, četovaniePexels

Ide o to, že komunikácia s tými ľuďmi, pri ktorých prežívame pozitívne pocity, nás napĺňa pozitívnou energiou. Vďaka krátkym priateľským stretnutiam máme príležitosť zabudnúť na každodenné starosti a oddýchnuť si od naliehavých problémov.

Venujte teda svoju pozornosť ľuďom, ktorí sa o vás zaujímajú a neplytvajte energiou na tých, ktorí si vašu starostlivosť necenia.

 

 

Zdroj: takprosto.cc