Gorily pózujú na fotke s protipytliackou hliadkou v Kongu. Zamiloval si ich celý svet

Súčasná spoločnosť v mnohých smeroch škodí planéte, napríklad aj tým, že ubližuje zvieratám, ktoré sa nedokážu samé brániť pred silnými zbraňami. Existuje však mnoho ľudí, ktorí neváhajú ochraňovať aj slabších.

Jednými z nich sú aj strážnici národného parku Virunga.

Strážnik Mathieu Shamavu zverejnil roztomilú fotografiu, ktorá sa rozšírila po celom svete.

Image credits: Ranger Mathieu Shamavu, Virunga National Park

Na nej pózuje strážnik a dve gorily, ktoré žijú v miestnom národnom parku. Chránia ich pred pytliakmi a pred ozbrojenými konfliktmi, ktoré môžu ovplyvniť ich život.  Virunga patrí do svetového dedičstva UNESCO a chráni ho tím vyše 600 strážnikov. V minulosti bolo toto miesto hlboko ovplyvnené vojnami a ozbrojenými konfliktami, ktoré nielen zmenili životy ľudí ale aj zvierat. Gorily sú pytliakmi zabíjané pre mnohé dôvody napr. jedlo, či tradičná medicína. Strážnici bojujú za životy týchto zvierat a svedčia o tom viaceré zábery.

Image credits: Virunga National Park

Všetci strážnici musia podstúpiť tvrdý tréning, nakoľko majú extrémne ťažkú prácu, ktorou chránia prírodu. Každý finančný dar, ktorým ľudia prispejú na existenciu parku im dokáže pomôcť.  Podľa národného parku Virunga dokážu napríklad za 8 $ kúpiť strážnikom jeden pár topánok,  32 $ prispeje na denný rozpočet celej strážnikovej rodiny a 150 $ pomôže zabezpečiť jedlo pre osirelú gorilu na 2 týždne.

Za túto náročnú prácu dostávajú strážnici najkrajšiu odmenu, ktorou je láska a dôvera zvierat.

Image credits: Virunga National Park

Národný park Virunga je jedno z druhovo najrozmanitejších chránených území sveta a žije tu 218 druhov cicavcov, 706 druhov vtákov, 109 druhov hmyzu, 78 druhov obojžvelníkov a 22 druhov primátov. Asi tretina celosvetovo ohrozených goríl žije práve v tomto parku. Strážnici sa každý deň starajú o to, aby územie bolo pre zvieratá bezpečné. Až 179 strážnikov prišlo pri ochrane zvierat o život.

Vzťah medzi strážnikmi a gorilami je veľmi blízky.

Image credits: Virunga National Park

Strážnika zachytila kamera fotoaparátu ako ukľudňuje a utešuje gorilu po tom, čo osirela. Ako v mnohých prípadoch, aj v tomto sa rodičia tejto gorily stali obeťami pytliactva.

Image credits: Virunga National Park

Zdroj: boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Gorily pózujú na fotke s protipytliackou hliadkou v Kongu. Zamiloval si ich celý svet”