Kauza Kollárovej diplomovky: Líder strany Sme rodina pripúšťa odchod z koalície!

Určite Vám posledných dňoch neušli kauzy okopírovaných záverečných prác. Po príklade “kapitána” Andreja Danka sa spustila vlna kritiky aj na Petru Krištúfkovú ale aj Borisa Kollára, ktorí majú vysokoškolský titul z rovnakej školy. Boris Kollár tak vykradol väčšiu časť publikácie svojho školiteľa, ktorý je momentálne rektorom Vysokej školy v Skalici.

 

Hrozí rozpad koalície

K situácii sa premiér Igor Matovič vyjadruje zatiaľ veľmi ostražito a zdržanlivo. Na druhej strane však rozpráva o zákone, ktorý by mal preveriť všetky staršie vysokoškolské tituly. Podľa Denníka N si poslanci SaS, Lucia Nicholsonová a Ondrej Dostál, žiadajú odchod Borisa Kollára z postu predsedu parlamentu.

Líder strany Sme rodina len pred chvíľou pripustil aj odchod jeho strany z vládnej koalície. Donútiť k tomu by ho mala už spomínaná kauza či neutíchajúce požiadavky na jeho odstúpenie. Túto možnosť oznámil ešte pred rokovaním s SaS, kde má poslancom odpovedať na ich otázky.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Kauza Kollárovej diplomovky: Líder strany Sme rodina pripúšťa odchod z koalície!”