Keď budú chcieť Slováci letieť s touto spoločnosťou, musia nosiť ochranné štíty

Qatar Airways je jednou z leteckých spoločností, ktorá prevádzkuje lety aj počas prebiehajúcej pandémie. Ľudia, ktorí sa rozhodnú cestovať práve s touto aerolíniou musia dodržiavať prísne hygienické opatrenia. Cestujúci tak podľa nariadenia musia nosiť počas celého trvania letu jednorazové ochranné štíty.

Tieto štíty odovzdávajú cestujúcim personál ešte pri prechode nástupnými bránami.

Na palube dostanú cestujúci ešte balíček s ochranným oblekom, rúškom a antibakteriálnym gélom. Ochranné štíty musia nosiť aj deti, pre ktoré majú špeciálnu edíciu s maskotmi leteckej spoločnosti. No čo sa týka cestujúcich v biznis triede, tí nie sú povinní štít počas letu nosiť. Navyše si vo svojom balíčku nájdu aj o jeden antibakteriálny gél naviac.

Jordanian Private Jets Services

‪Qatar Airways announced that it will force all passengers in economy to wear face shields – but the measure will not be mandatory for those in business class ‬

 

Chránia cestujúcich aj personál

Ochranný štít si cestujúci môžu zložiť iba počas konzumácie jedál a pití nápojov. Medzi iné ochranné opatrenia patrí aj zrušenie papierových menu či používania príborov, ktoré vymenili za jednorazové. Jedlá v biznis triede sa dokonca podávajú špeciálne zapečatené. Prísnym opatreniam sa nevyhnú ani samotný zamestnanci.

Tí okrem bezpečnostných okuliarov, rukavíc a rúška musia po novom nosiť jednorazové ochranné plášte. Plášte, ktoré budú nosiť na uniformách majú dokonca aj vyšité logo spoločnosti Qatar Airways.

We have further enhanced our onboard safety measures by offering face shields and protective kits for all passengers, in addition to a new protective gown for cabin crew. The new branded gowns are personalised with #QatarAirways‘ logo imprinted on the top left corner. #RelyOnUs #GoingPlacesTogether

No Description

 

“Počas krízovej situácie COVID-19 bola bezpečnosť našich cestujúcich najvyššou prioritou.

Tým, že sme zaviedli tieto dodatočné bezpečnostné a hygienické opatrenia na palube sa naši zákazníci môžu spoľahnúť na nás a našu bezkonkurečnú zručnosť bezpečne ich dopraviť do zvolenej destinácie.

Ako najväčšia medzinárodná aerolinka, ktorá pravidelne premáva počas pandémie, sme sa stali jednou najviac skúsených čo sa týka bezpečnosti a hygieny. Budeme aj naďalej vzorom v tomto odvetví s ohľadom na služby ponúkané našim pasažierom aby mohli cestovať s istotou,” vysvetlil zavedenie nových opatrení generálny riaditeľ skupiny Qatar Airways, Akbar Al Baker.

Because your safety, health and wellbeing are our top priority, rest assured that we will continue to offer the highest standards of hygiene throughout your trip, whether it’s on the ground, or in the air. #TakingYouHome #QatarAirways #Travel #safetyfirst #covid19 #travelsafely

No Description

 

Dodržiavajú nariadenia

Okrem iného sa lietadlá tejto spoločnosti pravidelne dezinfikujú prostriedkami, ktoré odporúča Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) aj medzinárodná asociácia pre leteckú dopravu (IATA). Všetky lietadlá sú navyše vybavené priemyselnými filtrami HEPA, ktoré odstraňujú 99,97% vírusových a bakteriálnych častíc v recirkulovanom vzduchu.

Palubný personál je kvalitne vyškolený a pred každým odletom podstupujú meranie telesnej teploty. Po každom prílete ostávajú v karanténe počas, ktorej sú testovaní na COVID-19.

Flying Qatar Airways During A Pandemic

Go to NordVPN and save 70% now + a FREE gift***: https://nordVPN.com/nonstopdan MY NEW MERCH: http://nonstopdan.com/merch FOLLOW ME ON INSTAGRAM: http://i…

 

Navyše sa táto spoločnosť rozhodla poďakovať aj pracovníkom v prvej línii. Preto rozdala 100 000 leteniek zadarmo. Do tohto projektu sa mohli zapojiť zdravotníci z celého sveta a to aj zo Slovenska. Od polovice júla taktiež plánujú rozšíriť lety do viac ako 65 destinácii po celom svete.

zdroj: qatarairways.com